W sobotę marsze proeuropejskie na całym kontynencie. Oto program dla Warszawy

W sobotę w miastach Europy ludzie będą manifestować swoje przywiązanie do wartości europejskich i idei wspólnoty. Wiece i manifestacje odbędą się także w stolicy Polski.

Poparcie dla Marszu dla Europy wyrazili m.in.: Agnieszka Holland, Robert Biedroń, Barbara Nowacka i wielu innych polityków, aktywistów oraz osób publicznych.

Chęć udziału w marszu można zadeklarować na Facebooku>>>

Plan wydarzeń w sobotę (25 marca):

  • Zbiórka o godz. 12 na warszawskim placu na Rozdrożu. Imprezę poprowadzi Dorota Wellman. Na początek odśpiewanie - wraz z demonstrującymi w innych miastach europejskich - "Ody do radości" 
  • Po tym wystąpienia m.in. Krystyny Jandy, Róży Thun i przedstawicieli "March for Europe"
  • 13:00 - marsz wyruszy w kierunku placu Zamkowego
  • 14.30 - wspólne zdjęcie na pl. Zamkowym: portret Polaków dumnych z członkostwa naszego kraju w UE. Później koncert Kuby Sienkiewicza

Dlaczego warto wziąć udział w marszu i zamanifestować swoje poparcie dla idei wspólnoty europejskiej? Piszą o tym autorzy manifestu "Kocham Cię, Europo":

Unia Europejska to spełnienie marzenia pokoleń Polek i Polaków o wspólnocie. Po latach walki o wolność i przymusowej izolacji wybraliśmy wolność i rozwój, otwartość i praworządność, równość i sprawiedliwość społeczną. Czyli Europę.
Dziś musimy to głośno potwierdzić:
Jesteśmy Polkami, Polakami i Europejczykami. Polska musi być wśród filarów Unii Europejskiej. Rząd niweczy nasze spełnione marzenie. Niszczy europejską przyszłość Polski. Przypomnijmy Europie i światu, że Europę chcemy współtworzyć. Nie pozwolimy się z niej wyprowadzić.
Bije nam dzwon. Dziś stawką jest nasze miejsce w świecie. Europa nam odjedzie, jeśli na to pozwolimy. Zgubimy cywilizacyjną szansę. Tym razem skażemy się sami. Bez rozbiorów, bez obcej inwazji, jak w 1939 r., bez Jałty, jak w 1945 r.

Przeczytaj cały manifest "Kocham Cię, Europo">>>

Polska w Unii Europejskiej. To już 12 lat. Co zyskaliśmy, a co poszło nie tak, jak powinno?