TVP zapowiada pozew przeciwko Makłowiczowi. "Udział w spocie powinien potraktować jako zaszczyt"

Telewizja Polska domaga się przeprosin i odszkodowania od Roberta Makłowicza w związku ze "szkalowaniem dobrego imienia TVP". Spółka po dwudziestu latach zakończyła współpracę z twórcą programów kulinarnych.

Robert Makłowicz, do niedawna jeszcze związany z Telewizją Polską twórca programów kulinarnych, może liczyć się z pozwem ze strony TVP. Spółka wydała oświadczenie, w którym zapowiada "pozew o ochronę dóbr osobistych TVP i zaatakowanych w wypowiedziach pana Makłowicza współpracowników spółki".

"TVP będzie żądała publicznych przeprosin i odszkodowania adekwatnego do poniesionych strat wizerunkowych" - czytamy w oświadczeniu.

Makłowicz dwa dni temu poinformował, że TVP odstąpiła od umowy na realizację programu "Makłowicz w podróży". Wcześniej dziennikarz kulinarny otwarcie krytykował Telewizję Polską za spot promocyjny, w którym wziął udział, domagając się zaprzestania emisji. Dziennikarz twierdzi, że jego wypowiedź została wyrwana z kontekstu i nie znał scenariusza. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

"Atak przekreśla dwie dekady budowania relacji"

"Zmanipulowano mą wypowiedź, umieszczając ją w kontekście bieżącej polityki, której lepkiego jęzora starałem się w swej telewizyjnej aktywności unikać, jak pocałunku śmierci" - tłumaczył na swoim fanpage'u Makłowicz. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

"Atak, którego dopuścił się pan Robert Makłowicz na swoich kolegów i koleżanki jednoznacznie przekreśla dwie dekady budowania wzajemnych relacji, jednocześnie wpisuje się w ogólny atak na media publiczne i spór polityczny, którego TVP nie jest stroną" - pisze w dzisiejszym oświadczeniu Telewizja Polska.

Jak podają władze TVP, program Makłowicza "od 3 lat notował spadki i tracił widzów", a "jego udział w spocie wizerunkowym powinien być przez niego potraktowany jako zaszczyt, a nie pretekst do szkalowania dobrego imienia Telewizji Polskiej".

Autorka spotu zabiera głos

Z kolei twórczyni spotu Ewa Święcińska zarzucała Makłowiczowi, że na planie obrażał m.in. prezenterkę "Wiadomości" Danutę Holecką i szefową ww. redakcji Marzenę Paczuską. "Naśmiewał się też z wypadku p. Premier" - pisała Święcińska na Twitterze.

"Nie zamierzam detalicznie roztrząsać wersji Ewy Świecińskiej, gdyż tak się ona ma do rzeczywistości, jak śledź po japońsku do Tokio i Osaki" - skomentował Makłowicz na swoim profilu. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Zobacz także: TVP przebija Russia Today 

TVP przebija Russia Today