Polski pilot pokazał, jak wygląda walka z silnym wiatrem podczas lądowania boeingiem. "Ale nim rzucało!"

"Zawsze powtarzam, że pilot zapracowuje na swoją pensję jednym lądowaniem w miesiącu. Oto dzień, w którym zapracowałem na swoją" - skomentował pilot.

Artur Kielak na co dzień pilotuje boeinga 737 w linii Ryanair. Podczas jednego z ostatnich lotów musiał poradzić sobie z wiatrem bocznym. W nagraniu, które zamieścił na Facebooku w czwartek, widzimy obraz z kamery umieszczonej pod sterem. Samolot podchodzi do lądowania przy - jak pisze Kielak - maksymalnym wietrze bocznym.  

Pilot przez chwilę siłuje się z kolumną sterową (wolantem), jednocześnie uśmiechając się i zagadując do drugiego pilota. "Uwielbiam boeinga 737 za jego stabilność w trudnych warunkach" - napisał Kielak. 

Pod nagraniem kilka tysięcy osób kliknęło "lubię to", kolejne tysiące udostępniły film dalej. Wielu w komentarzach chwaliło pilota. "Brak mi słów. Dech mi odbiera, kiedy oglądam Twoje skupienie. Brawo!", "Szacunek", "Ale nim rzucało" - pisali ludzie.  

Co wiatr boczny może zrobić z lądującą maszyną widać np. na tych nagraniach:

 

Kielak lata nie tylko boeingiem linii Ryanair, ale także samolotami akrobacyjnymi. Niesamowite nagrania z takich lotów pokazuje na portalach społecznościowych.

W 2011 roku pilot został mistrzem Polski w Akrobacji Samolotowej. Jest też członkiem akrobacyjnej kadry narodowej.

Na tej plaży nie da się odpocząć, chociaż każdy chce tu być. Samoloty lądują tuż nad głowami turystów

Więcej o: