Tramwaje w Warszawie stanęły, bo przechodzień opluł motorniczą. Kobieta wezwała policję

Kilkanaście minut trwał postój tramwajów na warszawskiej Ochocie. Motornicza wezwała policję po tym, jak opluł ją przechodzień. Mężczyzna wściekł się, bo, jak twierdził, został ochlapany płynem do spryskiwaczy.

Podczas postoju na przystanku na warszawskiej Ochocie motornicza tramwaju postanowiła umyć szyby. Przechodzień znajdujący się w pobliżu stwierdził, że został opryskany płynem od spryskiwaczy i postanowił nie pozostawić tego bez reakcji. Sytuację opisał portal Tvnwarszawa.pl.

- Wszedł do kabiny motorniczej, bardzo nakrzyczał na kobietę, a potem ją opluł. W zaistniałej sytuacji nasza motornicza powiadomiła centralę ruchu - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Na miejsce przyjechała policja. Mężczyzna nie został jednak zatrzymany, bo odszedł, zanim pojawili się funkcjonariusze.

Kilkunastominutowy postój

Tramwaj stał przez szesnaście minut, a na torach utworzył się korek. - Jeżeli zgłaszamy policji jakieś zdarzenie, to tramwaj nie może odjechać. Zachowanie motorniczej było słuszne, biorąc pod uwagę fakt, że ktoś był wobec niej agresywny - mówi Michał Powałka.

Teraz to od motorniczej zależy, czy będzie ustalana jego tożsamość. Interwencja policji zakończyła się na pouczeniu motorniczej co do ewentualnych dalszych kroków. 

- Osoba, której nietykalność osobista została naruszona, musi złożyć zawiadomienie. To przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego - mówi podkom. Edyta Wisowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III na Ochocie.

Zobacz także: Na dworze -20. Czarne BMW mknie drogą pod Łodzią. Nagle kierowca zauważył przed sobą zamarzającego liska

Komentarze (139)
Tramwaje w Warszawie stanęły, bo przechodzień opluł motorniczą. Kobieta wezwała policję
Zaloguj się
 • ja5569

  Oceniono 29 razy 19

  Ona to najpewniej zrobila niechcacy, przez nieuwage, choc mogly tez byc jakies dodatkowe okolicznosci, np. silny wiatr. Ale on - umyslnie. Plucie na kogos to symptom pogardy dla tego oplutego. Facet jest swinia i koniec. Jesli rzeczywiscie jego ubranie ponioslo jakis wielki uszczerbek, to niech skarzy Tramwaje Warszawskie.

 • ja5569

  Oceniono 21 razy 13

  Biedna kobieta. Co ona winna; chciala zeby szyba byla czysta bo to poprawia widocznosc a co za tym idzie - bezpieczenstwo.

 • simpson85

  Oceniono 26 razy 12

  Niestety, od paru lat obserwuję narastającą agresję Polaków względem otoczenia czy sytuacji. Nie ważne o co chodzi, nie ważne jak - lecą obelgi, plucie, kopniaki, pięści, a czasem narzędzie się jakieś pojawi. Dziwne to i straszne, a przecież żyje się lepiej, zwłaszcza teraz, po "zmianach" - wszystkim.

 • karolus2222

  Oceniono 33 razy 9

  CO ZA UPIERDLIWA MOTORNICZA !
  MNIE KACZYŃSKI OPLUWA OD PARU MIESIĘCY I NIE ZATRZYMUJE TRAMWAJU !

 • zigzaur

  Oceniono 29 razy 9

  Pani Edyto, proszę nauczyć się rozróżniać:
  - ściganie z oskarżenia prywatnego,
  - ściganie na wniosek pokrzywdzonego.
  Przede wszystkim zaś, to jest występek o charakterze chuligańskim, bo został popełniony publicznie, z błahego powodu i z demonstracyjnym lekceważeniem prawa.

 • borsuk07

  Oceniono 6 razy 6

  chwilę ale ta Pani była w pracy i to firma powinna zgłosić napaść na jej pracownika ! !

 • kuvidar

  Oceniono 29 razy 5

  To może być naprawdę niebezpieczne - pisiory mają trujący jad w ślinie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX