"Wyrzucają Manna z radia za reklamę" - donosi "SE". Więc zapytaliśmy. Jest pod lupą zarządu

Zarząd Polskiego Radia pracuje nad usunięciem Wojciecha Manna z szeregu swoich dziennikarzy - donosi "Super Express". Powodem miałby być udział Manna w reklamie. Rzecznik PR zaprzecza, choć przyznaje, że sprawa jest analizowana.

Dziennikarz "Trójki" Wojciech Mann od kilku miesięcy jest twarzą kampanii jednej z sieci sklepów ze sprzętem AGD RTV. Rzecznik Polskiego Radia Łukasz Kubiak przekonywał w listopadzie, że Mann nie potrzebował aprobaty swojego pracodawcy, bo nie jest zatrudniony na umowie o pracę.

- Wojciech Mann jest współpracownikiem Polskiego Radia i nie musi otrzymywać zgody na udział w kampaniach reklamowych - mówił Kubiak w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Jak się jednak okazuje, Polskie Radio nie zaakceptowało decyzji Manna. Według informacji "Super Expressu", "zarząd spółki pracuje ze sztabem prawników nad usunięciem gwiazdora z szeregów swoich dziennikarzy. Chodzi o złamanie kodeksu etyki obowiązującego w radiu".

Rzecznik o "konsultacjach" ws. Wojciecha Manna

- Nie ma tematu pod nazwą "zakończenie współpracy z red. Mannem" - stanowczo dementuje portalowi Gazeta.pl rzecznik Polskiego Radia Łukasz Kubiak. Przyznaje jednak, że udział dziennikarza w kampanii reklamowej jest pod lupą zarządu.

Jak dodaje Kubiak, "celem konsultacji jest ustalenie, czy red. Mann złamał wewnętrzne regulacje Radia". A te nie pozwalają na udział dziennikarzy w reklamach. Mimo, że z formalnego punktu widzenia Mann nie musiał pytać przełożonych o zgodę, zdaniem rzecznika nie wyklucza to konieczności przestrzegania wewnętrznych procedur.

Czym zatem może zakończyć się wewnętrzne postępowanie sprawdzające? - Nie spekulujemy - odpowiedział Łukasz Kubiak pytany o to, czy Wojciech Mann może zostać np. czasowo odsunięty od anteny "Trójki".

Próbowaliśmy skontaktować się z Wojciechem Mannem. Asystentka dziennikarza przekazała nam, że nie udziela komentarzy w tej sprawie.

Zobacz także: "Za chwilę dalszy ciąg programu", czyli jak Mann i Materna przewidzieli "dobrą zmianę" 

"Za chwilę dalszy ciąg programu", czyli jak Mann i Materna przewidzieli "dobrą zmianę"