Ogórek o strajkach kobiet: "Te hasła poniżają kobiety". Ale kiedy cofniemy się do 2015 roku...

Była kandydatka na prezydenta z ramienia SLD skrytykowała hasła protestów, które odbyły się przy okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Czyżby zapomniała, co mówiła jeszcze jakiś czas temu?

Magdalena Ogórek na antenie TVP Info komentowała na żywo strajki, które odbywały się na całym świecie przy Międzynarodowy Strajk Kobiet. Kobiety wyszły na ulice także w kilkudziesięciu miastach Polski - protestowały m.in. przeciwko łamaniu ich praw. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

- Nie wiem, nie widzę, gdzie prawa kobiet są łamane - mówiła Ogórek. - Hasła poniżają kobiety i sprawiają, że wiele kobiet czuje się obrażonych intelektualnie - dodała była kandydatka SLD na urząd prezydenta.

Ogórek, jak sama deklaruje, popiera obecnie rząd PiS. W sieci wciąż są jednak dostępne nagrania z czasów kampanii prezydenckiej. Jak widać, poglądy publicystki uległy od tamtej pory diametralnej zmianie:

- Unia Europejska opiera się na zbiorze wartości, wśród których jest równość. Jedną z wartości unijnych jest równouprawnienie kobiet i mężczyzn. Jednak nasza polska rzeczywistość jest inna. Często kobiety lepiej wykształcone, wykonując tę samą pracę, co mężczyźni, otrzymują dużo niższe wynagrodzenie. Według najnowszych danych Komisji Europejskiej kobieta w Polsce przez 59 dni pracuje za darmo Wiele stanowisk decyzyjnych jest zarezerwowanych tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Oczywiście, oficjalnie każda z nas może nawet startować w wyborach prezydenckich, ale natychmiast powoduje to ogromną niechęć, a wręcz zmasowany atak. Można wprost powiedzieć, że równouprawnienie jest pięknym dążeniem, ale nie faktem. Bardzo bym chciała przetrzeć dalszy szlak kobiet w drodze do większych wpływów na nasz kraj. Szlak, który otworzyły pani Hanna Gronkiewicz-Waltz i pani Henryka Bochniarz. Proszę was, kobiety o pomoc w przebiciu szklanego sufitu, dla wszystkich nas - apelowała.
 

A TERAZ ZOBACZ: "Władza coraz bardziej ogranicza prawa kobiet". Demonstracja na placu Konstytucji w Dzień Kobiet

"Władza coraz bardziej ogranicza prawa kobiet". Demonstracja na placu Konstytucji w Dzień Kobiet

Więcej o: