Czemu "Wiadomości" nie powiedziały słowa o rekordzie WOŚP? Szefowa dziennika podała powód

Marzena Paczuska zdradziła powód braku informacji o sukcesie WOŚP w "Wiadomościach". "TVP nie ma żadnego obowiązku informowania o akcjach promowanych przez tv komercyjne" - napisała na Twitterze.

Jurek Owsiak we wtorek podsumował tegoroczną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i podał, że podczas zbiórek zebrano rekordową kwotę - ponad 105 mln zł. Jednak TVP konsekwentnie ignoruje akcję WOŚP - w głównym wydaniu "Wiadomości" nawet się nie zająknęły o ogromnym sukcesie akcji Owsiaka.

W programie mówiono m.in. o wyborach na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej, przesłuchaniu Waldemara Pawlaka przed komisją Amber Gold czy problemach ojca z niepełnosprawnym synem. Ale zabrakło w nich informacji o podsumowaniu zbiórki WOŚP.

Szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska na Twitterze wyjaśniła taki stan rzeczy. I choć trudno w te słowa uwierzyć, napisała:

WOŚP kością w gardle "Wiadomości"

Taka postawa "Wiadomości" wcale nie dziwi. Już wcześniej, w dniu trwania 25. finału, Wielkiej Orkiestrze TVP poświęciła zaledwie 14 sekund. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Krzysztof Ziemiec powiedział wtedy jedynie trzy krótkie zdania. "W Polsce trwa 25. finał WOŚP. Zebrane fundusze wspomogą zakup sprzętu do szpitalnych oddziałów ogólnopediatrycznych i geriatrycznych. Do tej pory wolontariusze zebrali ponad 22 mln zł".

A TERAZ ZOBACZ: Wy-ją-tko-wy! To najczęściej padające słowo w ocenie finału WOŚP."Ratuje życie"!

Wy-ją-tko-wy! To najczęściej padające słowo w ocenie finału WOŚP."Ratuje życie"!

Więcej o: