Zw這ki 20-latki od pasa w d馧 wy這wione z Ba速yku. Kim by豉? Policja podejmuje kolejny trop

• To窺amo嗆 kobiety, kt鏎ej cia這 znaleziono w Ba速yku, wci捫 nieznana• Mog豉 pochodzi spoza Polski - to najnowsza hipoteza 郵edczych• Cia這 znale幢i rybacy z κby w listopadzie ubieg貫go roku

Profil DNA kobiety, której ciało wyłowili rybacy z Łeby w listopadzie ub.r., nie pokrywa się z profilami osób zarejestrowanych w polskiej bazie zaginionych - dowiedział się portal Gazeta.pl. Okoliczności zaginięcia i opis ciała dokonany przez biegłych także nie pokrywają się z innym podobnym przypadkiem. - Nie wykluczamy, że kobieta nie była Polką. Mogła pochodzić z któregoś z krajów nadbałtyckich - mówi portalowi Gazeta.pl sierż. sztab. Marta Kandybowicz z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Dowiedz się więcej:

Jakie dalsze kroki podejmą funkcjonariusze?

Policja umorzyła postępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety ze względu na brak jakichkolwiek informacji mogących pomóc w wyjaśnieniu sprawy. Teraz funkcjonariusze za pomocą Biura Międzynarodowej Współpracy Policji nawiążą kontakt z policjantami z innych krajów, by ustalić tożsamość kobiety. 

Co wiadomo o kobiecie?

 - Miała ok. 20-30 lat, wzrost ok. 168-170 cm, ciało przebywało w morzu przez ok. 3-4 miesiące - mówi w listopadzie w rozmowie z Gazeta.pl prokurator Patryk Wegner z Prokuratury Rejonowej w Lęborku. Jak dodał, "oddzielenie części ciała nie nastąpiło wskutek celowego działania osób trzecich". Oznacza to, że rozdzielenie zwłok mogło być efektem m.in. prądów, długiego przebywania ciała w wodzie, kontaktu z sieciami rybackimi.

Zobacz także: Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Wi璚ej o: