Książka Ogórek z dotacją od ministra Glińskiego. Dostała maksymalną kwotę

Magdalena Ogórek, była kandydatka SLD na prezydenta, dziś wychwalająca prawicę i Jarosława Kaczyńskiego, z hojną pomocą Ministerstwa Kultury wyda nową książkę.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński przyznał dotacje na 2017 rok w ramach programu z zakresu literatury i promocji czytelnictwa. Jego celem jest "podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej". 

Wśród kilkuset pozycji tylko część zyskała uznanie komisji ministerialnej i dotacje. Kwoty rządowego wsparcia oscylują między kilkoma a 40 tysiącami złotych. I taką właśnie maksymalną kwotę przyznano na książkę dr Ogórek.

To projekt pod nazwą "Publikacja książki 'Lista Wächtera. Nazista, który okradł Kraków', dr Magdalena Ogórek, wersja papierowa i ebook" wydawnictwa Zona Zero Sp.z o.o.  

Oto pełna lista dofinansowanych projektów >>>

Dotacja na książkę Magdaleny Ogórek z Ministerstwa KulturyDotacja na książkę Magdaleny Ogórek z Ministerstwa Kultury Fot. MKiDN

Wszystkie twarze dr Ogórek

Magdalena Ogórek jest mediewistką, specjalistką od historii Kościoła i nauczycielką akademicką. W 2002 r. skończyła historię na Uniwersytecie w Opolu. Na tej samej uczelni po siedmiu latach obroniła doktorat z rozprawą "Beginki i waldensi na Śląsku i Morawach do końca XIV wieku", który opublikowała w 2012 r. Latem 2003 r. odbyła praktykę w Kancelarii Prezydenta, później praktykowała również w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i była zatrudniona w MSWiA. Pracowała jako konsultant w Narodowym Banku Polskim, gdzie zrealizowała kwerendę źródeł do dwóch filmów produkowanych na zamówienie NBP. W 2014 r. prowadziła programy "Świat" i "Atlas świata" w TVN Biznes i Świat. W 2015 r. została kandydatką SLD na prezydenta. W wyborach zajęła piąte miejsce, otrzymując 2,38 proc. głosów. 

Ostatnio o Magdalenie Ogórek zrobiło się głośno za sprawą odzyskania trzech cennych dzieł skradzionych w czasie II Wojny Światowej. Przekazał je Horst Wachter, syn funkcjonariusza SS z Generalnej Guberni Otto Wachtera. "Melduję wykonanie zadania - ku chwale Ojczyzny! Jestem dumna, że po dwóch latach mojej ciężkiej pracy trzy zrabowane obiekty powróciły do Polski" - napisała na Twitterze Ogórek, która pomagała Muzeum Narodowemu w Krakowie.

Ogórek jest obecnie dziennikarką TVP Info i felietonistką prawicowego "Do Rzeczy", gdzie ostatnio wygłaszała pochwalne peany o Jarosławie Kaczyńskim.  

Gazeta.pl. Dzień dobry emocje. Radio - parasolka

Więcej o: