Donald Tusk pokazał klasę. Dzięki temu dzień z nim był absolutnie rekordową aukcją WOŚP

Dzień z Donaldem Tuskiem to aukcja, która w 25. finale WOŚP cieszyła się największą popularnością. Aż taką, że spotkanie z przewodniczącym Rady Europejskiej wylicytowano dwukrotnie.

"W tym roku najcenniejszy okazał się wspólny dzień z Donaldem Tuskiem w Brukseli, który osiągnął zawrotną cenę 370 200 zł" - taką informację ta temat najbardziej wartościowych aukcji przekazała dziś WOŚP.

370 200 to jednak nie jest ostateczna kwota, jaką dla Wielkiej Orkiesty "zarobił" były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej. Okazuje sie bowiem, że popyt na spotkanie z Donaldem Tuskiem był tak duży, że ten zdecydował się "przyjąć" ofertę również od osoby, która wpłaciła o 100 zł mniej niż zwycięzca licytacji. 

W sumie - podaje WOŚP - oferta zakończyła się kwotą 740 300 zł, a spotkanie odbędzie się dwa razy. Dla porównania, dotychczasowy rekord to ubiegłoroczny wspólny trening z reprezentacją Polski w piłce nożnej o wartości 151 300 zł. 

Tegoroczny finał WOŚP obfitował w aukcje, które wartością przewyższyły rekord z 2016 roku. Były to m.in: "unikatowy motocykl, amerykański Chopper oraz słynna fotografia Pani Prezydentowej, wykonana podczas Światowych Dni Młodzieży". Najpopularniejszą aukcją była natomiast kolacja z Robertem Lewandowskim, która odnotowała aż 202 757 wyświetleń.

Jest rekord finału WOŚP - i to jaki! W tym roku Orkiestra zebrała 105 mln zł

Więcej o: