"JUREK OWSIAK i nic więcej nie trzeba pisać" i podziękowania dla... TVP. Komentarze po rekordzie WOŚP

Gratulacje i podziękowania dla darczyńców, Jurka Owsiaka, a także... obecnej władzy i TVP pojawiły się w internecie po ogłoszeniu wyniku finału Wielkiej Orkiestry. W tym roku padł kolejny rekord.

W tym roku WOŚP zebrała ponad 105 mln zł - a dokładnie 105 570 801,49 zł. To o ponad 30 mln zł więcej niż rok temu. Rekord jest podwójny - nie tylko zebrano największą kwotę, ale też jest to największy wzrost w stosunku do wcześniejszego roku.

Zaraz po konferencji Jurka Owsiaka pojawiły się pierwsze komentarze. Gratulacje, brawa i wzruszenie przeważały we wpisach na Facebooki i Twitterze już po ogłoszeniu rekordowego wyniku finału WOŚP.

"JUREK OWSIAK i nic więcej nie trzeba pisać! GOŚĆ!" - napisał Tomasz Zimoch.

"Specjalne podziękowania należą się PiS"

Niektórzy uszczypliwie zauważali, że do takiego wyniku mogła przyczynić się obecna władza. Wiele osób deklarowało, że da na orkiestrę więcej po krytycznych komentarze polityków PiS czy przez fakt, że telewizja publiczna nie transmitowała finału. 

"Specjalne podziękowania to się chyba należą PiS i kierownictwu TVP. Mocno zapracowali na ten wynik" - napisał Hubert Biskupski? z "Super Expressu". "Owsiak i ponad 105 baniek na WOŚP!?! Jasny punkt w paskudnych czasach. Jestem pewien, że ta zbiórka była również głosem przeciwko PiSlamowi" - komentował dziennikarz i pisarz Witold Bereś.

Część komentujących zastanawiała się, czy tym razem "Wiadomości" TVP poinformują o wyniku finału WOŚP. W dniu zbiórki kanał TVP Info nie informował o Orkiestrze praktycznie wcale, a w "Wiadomościach" prowadzący wspomniał o nim jednym zdaniem na końcu programu.

Więcej o: