"Bandyckie", "Płakać się chce". Burza w sieci po publikacji zdjęcia wiewiórki w pniu drzewa

Nie milkną komentarze po tym, jak do sieci trafiło zdjęcie wiewiórki leżącej w pniu drzewa. Dla wielu osób jest to symbol wycinek zapoczątkowanych przez decyzje ministra środowiska Jana Szyszki.

Zdjęcie wiewiórki w pniu drzewa udostępniają na Facebooku tysiące osób. Zdjęcie jako pierwszy umieścił na Facebooku Przemek Bartos. Autorem fotografii jest Kamil Łapiński.

- W godzinach popołudniowych zmierzałem do pracy przez Park Szczęśliwicki (w Warszawie - red.) - opisuje w rozmowie z nami Łapiński. Wtedy właśnie zauważył ścięte drzewo i wiewiórkę. Zwierzątko, jak zwrócili uwagę komentujący na Facebooku, nie żyło.

Polska po dwóch miesiącach obowiązywania ustawy Szyszki. Tylko spójrzcie na te smutne zdjęcia >>>

- Na początku myślałem, że ona tylko śpi i stwierdziłem, że zrobię zdjęcie z daleka. Po chwili jednak dotarło do mnie, że przecież wiewiórki są bardzo czujne i moje podejście wywołało by u niej jakąkolwiek reakcję - relacjonuje. - Jeszcze ten odgłos piły w tle...
- dodaje Łapiński.

Urzędnicy z warszawskiej Ochoty przekonują jednak w rozmowie z Metrowarszawa.gazeta.pl, że drzewo nie zostało wycięte, a padło z powodu wichury. - Drzewo było powalone, a przyczyną powalenia na pewno nie były "piły". Wiewiórka, jak spekulują, umarła prawdopodobnie w innym miejscu, a ktoś położył ją na pniu - przypuszczają. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

"Bandyckie #lexSzyszko"

Zdjęcie szybko stało się symbolem bulwersujących wycinek spowodowanych Lex Szyszko i to mimo faktu, że od początku nie było do końca jasne, co rzeczywiście stało się z drzewem i wiewiórką.

Były premier Leszek Miller skomentował fotografię słowami George'a Bernarda Shawa, poseł PO Michał Szczerba nazwał przepisy ministra Szyszki "bandyckimi". "Ona nie żyje" - napisała dziennikarka Agnieszka Gozdyra.

Komentarze (363)
"Bandyckie", "Płakać się chce". Burza w sieci po publikacji zdjęcia wiewiórki w pniu drzewa
Zaloguj się
 • euro67

  Oceniono 80 razy 60

  Przestancie KLAMAC W ZYWE OCZY! Park Szczesliwicki nalezy do miasta i nie podlega lex Szyszko, za to odpowiada HGW, ktora w Warszawie wycela juz 160000 drzew!
  Przestancie szczuc i klamac lewaccy manipulatorzy!

 • shearer666

  Oceniono 100 razy 60

  Wycinka była za czasów HGW, park należy do Warszawy, ustawa Szyszki nie obowiązuje bo to nie teren prywatny.
  Ale co tam, prawda ?

 • balial69

  Oceniono 57 razy 53

  Zadzwoniliśmy do Urzędu Dzielnicy Ochota. Dowiedzieliśmy się, że już od samego rana badają sprawę. Jak informuje urząd, drzewo nie zostało wycięte, lecz prawdopodobnie padło na skutek wczorajszej wichury. - Zgodnie z tym, co mówią naczelnicy, drzewo było powalone, a przyczyną powalenia na pewno nie były "piły"

 • twojposel

  Oceniono 83 razy 53

  Tępe lemingi, zastanówcie się najpierw kto jest właścicielem parku. To, że można wycinać, nie oznacza, że TRZEBA!!! to robić. Ja na swojej działce nie zamierzam niczego wycinać, bo nie mam takiej potrzeby. Przy okazji: w Warszawie nadal rządzi HGW, pod jurysdykcją której znajduje się ów park.

 • Eric Cartman

  Oceniono 65 razy 51

  Ścinanie drzew za PO = dobre
  Ścinanie drzew za PiS = afera
  Smog za PO = dobry
  Smog za PiS = afera
  Najważniejsze, że kompas moralny mamy nastawiony odpowiednio! To pokazuje skalę dobrej zmiany - fakt, że środowiska Latrynowe czepiają się realiów życiowych , bo nei mają ani jednej afery, której mogliby się czepić.

 • mapich67

  Oceniono 69 razy 51

  Ludzie obudźmy się, przecież to pokazuje co oni robią z tym krajem.......jeżeli w ich interesie trzeba coś zmienić to w nocy Prezydent Pióro podpisze i w tydzień wszystko załatwia ...a jak chodzi o środowisko ...czytaj interesy Ministra ...... mamy czas.......wiewiórka nie mogła się bronić.....czy my mamy zachować się jak ta wiewiórka i jak ona skończyć?

 • pachikun

  Oceniono 51 razy 39

  zdjecie jest symbolem pogardy jaka zywi ta wladza wobec natury, przyrody, zwierzat, i nie badzcie naiwni, pis nie jest tu zadnym wyjatkiem kazda wladza jest taka- tylko obywatelski opor moze to powstzymac.

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 46 razy 36

  Nie chodzicie na wybory, to mamy teraz burdel, kolesiostwo i butna władzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX