"Marek Lehnert, Polskie Radio, Rzym". Tych słów już nie usłyszymy - dziennikarz po 23 latach żegna stację

Jego głos znają chyba wszyscy - Marek Lehnert przez 23 lat relacjonował słuchaczom, co dzieje się w Rzymie i Watykanie. Z końcem lutego dziennikarz zakończył jednak swoją przygodę z Polskim Radiem.

- Właśnie nadałem ostatnią korespondencję do Polskiego Radia. Dziękuję słuchaczom po 23 latach. Do usłyszenia gdzieś indziej - napisał na Twitterze Lehnert. Dziennikarz był korespondentem Polskiego Radia w Rzymie i Watykanie.

Lehnert dodał, że stacja zaproponowała mu „powrót do Warszawy i pół etatu”. - Wolę czekać na wszystkich w Rzymie. Będę mógł mówić półgłosem - wyjaśnia. - Proszę być w pogotowiu, gdybym miał się odezwać znowu. I uszy do góry! - pociesza.

Marek Lehnert jest absolwentem wydziału polonistyki UW. We Włoszech mieszka od 1975 r. - początkowo był redaktorem polskiego wydania watykańskiego dziennika "L’Osservatore Romano", później pracował dla Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. W Polskim Radiu pracował przez 23 lata.

A TERAZ ZOBACZ: Tusk w Polsce. Miał mówić o kulturze, ale... "Historia każe mi zmienić wystąpienie"

Więcej o:
Komentarze (196)
"Marek Lehnert, Polskie Radio, Rzym". Tych słów już nie usłyszymy - dziennikarz po 23 latach żegna stację
Zaloguj się
 • lk10

  Oceniono 75 razy 41

  polskiego radia już nie ma, telewizji polskiej też już nie ma, trybunału nie ma, armii brak, policja się modli, BOR w rozsypce, szkoły porozwalane, sądy dogorywają, prokuratura podporządkowana mafii, sukienkowi kasę trzepią gdzie się da, praktycznie Państwa polskiego już nie ma!

 • basia12.1

  Oceniono 67 razy 37

  zwolnili etat dla perejry,równają poziom do korespondenta z Berlina,wolska wstaje z kolan

 • yavorius

  Oceniono 33 razy 29

  Dziękujemy!

 • irouleguy

  Oceniono 38 razy 26

  Fantastyczny, dowcipny człowiek. Bardzo lubiłem słuchać przeglądów włoskiej prasy w "Trójce" zanim dopadła ją tzw dobra zmiana. Pozdrawiam serdecznie, Panie Marku i do usłyszenia w ludzkich czasach.

 • farsizm

  Oceniono 47 razy 25

  Słowa Lehnerta o RM się potwierdziły. Obraził złotego cielca z Torunia.

  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rydzyk-Lehnert-dziala-przeciwko-TV-Trwam-i-Radiu-Maryja,wid,14332926,wiadomosc.html?ticaid=118b7f

 • lottare21

  Oceniono 50 razy 24

  Skoro jesteśmy przy wysłannikach Polski za granice.To może przedstawiciel partii rządzącej ambasador w Berlinie pan Przyłębski powinien wrócić do kraju.Podobno pan ambasador ma w papierach w IPN przygodę ze służbami specjalnymi PRL..

 • lottare21

  Oceniono 49 razy 21

  Rydzyk ma całe stado "dziennikarzy" Propagandzistów wiernie chwalących partię rządzącą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX