Dlaczego kobiety będą protestować 8 marca? Abp Hoser ma odpowiedź: Przez nieporozumienie

Henryka Hosera martwi, że polskie kobiety nie potrafią zrozumieć, iż Kościół życzy im dobrze. W najnowszym wywiadzie tłumaczył też działanie tabletki "dzień po".

Arcybiskup Hoser udzielił wywiadu Robertowi Mazurkowi z RMF FM. Gdy Mazurek zagadnął go o zbliżające się feministyczne manifestacje, duchowny podzielił się takimi przemyśleniami:

Kobiety jednoczą się, trudno to inaczej nazwać, ale jest w tym jednoczeniu się dużo nieporozumień, dużo przekłamań, dużo uprzedzeń, które nie maja miejsca.

Jednym z tych "nieporozumień" jest według Hosera przekonanie, że Kościół zagraża prawom kobiet. Arcybiskup tłumaczył:

Ich prawa nie są niczym zagrożone. Kościół przecież nie życzy kobietom złego życia, tylko dobrego życia, pełnego życia i również pełnych możliwości psychofizycznych.

W tym samym wywiadzie Hoser wypowiedział się też o tym, jak działa tabletka "dzień po":

Nie byłaby antykoncepcją awaryjną, gdyby nie była jednocześnie poronną, bo to się pobiera już post coitum. A więc musi być i to działanie, i ten mechanizm obecny...

Nie miało to jednak wiele wspólnego ze współczesną wiedzą medyczną. Obecne na polskim rynku tabletki hamują jajeczkowanie lub uniemożliwiają zagnieżdżenie zarodka w macicy. Jeśli zostaną zażyte już po zagnieżdżeniu zarodka, nie wywołają poronienia.

Arcybiskup stwierdził też, że jest dla niego oczywiste, że tabletka powinna być na receptę. Powód? Jest to hormon, a hormony bardzo głęboko modyfikują fizjologię człowieka".

Więcej o planowanych strajkach kobiet czytaj tutaj >>>

 

 

Więcej o: