Nie żyje polski bojownik IS? Terroryści informują: zginął "Abu Khattab al-Polandi"

• Polski bojownik IS zabity - podała grupa SITE, monitorująca przekazy dżihadystów• Jak przekazała, Państwo Islamskie opublikowało jego zdjęcie• Mężczyzna jest podobny do poszukiwanego przez Interpol Jakuba Jakusa

Jak podała grupa SITE, Państwo Islamskie poinformowało o śmierci swojego bojownika o polskim pochodzeniu. Opublikowano też jego zdjęcie i pseudonim: "Abu Khattab al-Polandi". Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, czy to poszukiwany przez Interpol Jakub Jakus, pochodzący z Sandomierza 24-latek. Na stronie Interpolu Jakus nadal figuruje na liście poszukiwanych.

Dowiedz się więcej:

Czym jest Państwo Islamskie? 

Powstanie Państwa Islamskiego (IS, skrót pochodzi od angielskich słów "Islamic State") ogłoszono 29 czerwca 2014 roku. To organizacja terrorystyczna, która dokonała wielu zamachów, porwań i masakr ludności cywilnej. Została założona przez jedną z grup Al-Kaidy. Udało jej się zająć część terytoriów Iraku oraz Syrii i ogłosić powstanie kalifatu - czyli państwa islamskiego - na okupowanych ziemiach. Organizacja kieruje się radykalnym fundamentalizmem islamskim i wprowadza na swoim terytorium prawo szariatu. IS jest potępiane przez wiele społeczności muzułmańskich.

SPRAWDŹ TEŻ: Książki o Państwie Islamskim >>

A TERAZ ZOBACZ: Kontrowersyjne decyzje prezydenta Trumpa

 

Więcej o: