"Łże w żywe oczy. I ma poparcie grupy biskupów". Polski ksiądz ostro o Jarosławie Kaczyńskim

Prezes PiS zarzucił Donaldowi Tuskowi "łamanie elementarnych zasad UE". - Łże w żywe oczy - komentuje te słowa ks. Stanisław Walczak.

Misjonarz, który żył m.in. w Zambii i Niemczech, na Facebooku zabrał głos ws. słów Kaczyńskiego. Ks. Stanisław Walczak określił prezesa PiS jako "człowieka, który w imieniu duchownych i świeckich narodowych katolików w Polsce, nieustannie czyni wysiłki, by zniszczyć Unię Europejską". Wypowiedź, w której polityk skrytykował Tuska, duchowny nazwa z kolei "łgarstwem".

Ten łgarz ma poparcie silnej grupy polskich biskupów i wielkiej rzesz polskich duchownych! To oni popierają kłamstwa na temat katastrofy smoleńskiej, to oni szczują Polaków przeciw wszystkiemu co obce i inne - napisał na Facebooku misjonarz.

"Niszczenie dobrego imienia Kościoła Katolickiego przez prezesa i jego popleczników musi mieć swój kres! Nie ma zgody na to, by ludzie uczciwi byli skazani na codzienne zgorszenie siane przez tą grupę duchownych i świeckich, którzy, delikatnie mówiąc, pogubili się" - czytamy we wpisie ks. Walczaka.

"Tusk łamie elementarne zasady UE"

Wczoraj na konferencji prezes PiS Jarosław Kaczyński po raz kolejny sprzeciwił się kandydaturze Donalda Tuska na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej. - Nie może liczyć na nasze poparcie i brak naszego sprzeciwu - mówił Kaczyński.

- Donald Tusk jest politykiem, który łamie elementarne zasady UE. Przedstawiciel władz UE w żadnym razie nie powinien łamać zasady neutralności jeżeli chodzi o wewnętrzne stosunki w państwach - powiedział Kaczyński.

Jarosław Kaczyński: "Donald Tusk jest politykiem, który łamie elementarne zasady Unii Europejskiej"

Więcej o: