"Resortowe dzieci" i upadająca cebula - to tylko początek spotu reklamowego "Gazety Polskiej"

Są cytaty z Piłsudskiego i Kaczyńskiego, a także wyrzucanie śmieci z balkonów. Tak wygląda reklama nowego, magazynowego wydania "Gazety Polskiej".

Od marca konserwatywny tygodnik Tomasza Sakiewicza "Gazeta Polska" będzie ukazywał się w nowej, bardziej magazynowej odsłonie. Gazeta promuje nowe wydanie spotem reklamowym, który będzie ukazywał się m.in. w TV Republika i TVP1.

30-sekundowe wideo opublikowano dziś także na Twitterze, a użytkownicy portalu zaczęli zwracać uwagę na niektóre elementy.

Po pierwsze, w pierwszych sekundach spotu na ziemi ląduje... foliowa torebka z cebulami i marchwią. 

Po tym widzimy gazety wyrzucane z balkonu bloku. Szczególnie ten motyw zwrócił uwagę wielu osób na Twitterze.

Pomiędzy ujęciami lecących gazet i wpatrzonych w nie osób, pojawiają się hasła, mające prawdopodobnie charakteryzować nowe wydanie "Gazety Polskiej". Jest "bez resortowych dzieci" (termin pochodzi z tytułu książki dot. powiązań przedstawicieli "elit" z osobami ze struktur PRL), pada hasło "cześć i chwała bohaterom". 

Są też nawiązania do cytatów - o "lepszym sorcie" (parafraza słów Jarosława Kaczyńskiego) oraz "bić k...y i złodziei" Piłsudskiego.

Pod koniec gazetę zachwala redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz. - Nowy, magazynowy format. Doskonały papier. Ponad 100 stron - mówi. 

Prawicowe gazety zarabiały więcej m.in. dzięki państwowym reklamom

W  pierwszym półroczu 2016 roku "Gazeta Polska" zarobiła na reklamach 4,1 mln zł, o 287,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrosty odnotowały też inne prawicowe tytuły - podawały wirtualnemedia.pl. 

- Głównym powodem tych wzrostów są przede wszystkim wzmożone wydatki spółek Skarbu Państwa oraz ministerstw - komentował na łamach portalu wirtualnemedia.pl Mateusz Kapłan, specjalista z domu mediowego ZenithOptimedia Group.

 

 

 

Więcej o:
Komentarze (207)
"Resortowe dzieci" i upadająca cebula - to tylko początek spotu reklamowego "Gazety Polskiej"
Zaloguj się
 • ewangelizator_carvingu

  Oceniono 33 razy 27

  dla mnie najciekawsza jest szklanka w koszyczku, przypomina mi ona lata 80te, za komuny piło się herbatę z takich szklanek, widać o czym marzą czytelnicy GP, o powrocie pięknych ormowskich czasów, gdy życie było proste, dwa kanały tv, pochody, capstrzyki, czyny społeczne, czy sie stoi czy sie leży itd...

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 20

  Widać do kogo adresowana ta anty reklama , do śmieciarzy i buraków bez odrobiny kultury , którzy swoje nieczystości przez balkon na głowy porządnych ludzi wywalają

 • tom_aszek

  Oceniono 20 razy 16

  "W pierwszym półroczu 2016 roku "Gazeta Polska" zarobiła na reklamach 4,1 mln zł, o 287,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrosty odnotowały też inne prawicowe tytuły'

  I gdzie wy byście byli bez katastrofy smoleńskiej? Ciągle na zakurzonej półce, między "Poradnikiem Wędkarskim" a "Nauką gotowania w weekend". Z nieba wam spadł ten tupolew...

 • elsu

  Oceniono 17 razy 15

  Wiesz, że magazyn jest wartościowy gdy reklamuje się przez...
  ...."doskonały papier" :))))

 • furious07

  Oceniono 20 razy 14

  Czuję się jak w pętli czasu. Kiedyś Kraj Rad też był wydawany na ładnym papierze ale wartość tego, summa summarum, była taka, że nawet do podtarcia du.y się nie nadawało.

 • Jan Osik

  Oceniono 12 razy 12

  Ssakiewicz stara się jak może aby poziomem dorównać do Komsomolskiej Prawdy.

 • justas32

  Oceniono 20 razy 12

  Atak na resortowe dzieci to atak na Jarosława i Lecha Kaczyńskich oraz ich komuszych rodziców !!! Lewackiej propagandzie Gazety "Polskiej" mówimy NIE ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX