Dzieci czyszczą ubłocone buty. "Żołnierze nie mieli tak łatwo!" To fragment "Teleranka" z szefem MON

Troje dzieci kuca na trawie i pod czujnym okiem innych uczestników planu zdjęciowego czyści buty. - Ale to są brudne buciory jak nie wiem co - zauważa dziewczynka. To fragment specjalnego odcinka "Teleranka" z szefem MON.

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji 5 marca kanał TVP ABC pokaże odcinek programu dla dzieci "Teleranek", w którym pojawi się sam Antoni Macierewicz. Szef MON nie będzie jedyną atrakcją odcinka specjalnego - występujące w programie dzieci wcieliły się w rolę żołnierzy, a także spotkały z grupą rekonstruktorów.

TVP ABC udostępniło na Facebooku fragment nagrania z planu zdjęciowego. Widać na nim, jak troje dzieci czyści żołnierskie buty. - Ale to są przecież brudne buciory jak nie wiem co - komentuje dziewczynka. - Żołnierze nie mieli tak łatwo! - odpowiada nadzorujący ją mężczyzna.

Cały program będzie można obejrzeć 5 marca o godz. 10.00 w TVP ABC.

"Zosia, Maciek i Igor odwiedzą pokój zagadek Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie wcielą się w role żołnierzy mających za zadanie rozwiązać łamigłówkę. Nasi prowadzący wezmą udział w maratonie „Bieg Wilczy”, którego celem jest uhonorowanie bohaterskiej postawy „Żołnierzy Wyklętych”. Spotkamy się też z grupą rekonstruktorów, którzy opowiedzą nam o swojej działalności i o tym, dlaczego akurat ci żołnierze są dla nich inspiracją. Na zakończenie wybierzemy się na koncert" - czytamy w zapowiedzi.

Zapytaliśmy też rzecznika TVP, co jeszcze - poza czyszczeniem butów - robili mali uczestnicy programu. Chcieliśmy również wiedzieć, czym zajmował się na planie Antoni Macierewicz. "Nie mamy w zwyczaju ujawniać szczegółów audycji przed emisją, więc zachęcamy do oglądania wydania "Teleranka" w dniu 5 marca" - przekazano nam w odpowiedzi.

A TERAZ ZOBACZ: Kaczyński w Sejmie: Jesteśmy ludzkimi panami

Więcej o: