Kurski ogłosił: zrywamy współpracę z aktorką z "Klątwy". Jest tylko jeden szczegół

TVP zrywa współpracę z Julią Wyszyńską, która wystąpiła w spektaklu "Klątwa"- ogłosił prezes Jacek Kurski. Rzecz w tym, że aktorka od pewnego czasu i tak nie pojawia się w serialu.

- Ta pani sama podjęła decyzję o zerwaniu współpracy z TVP, dokonując aktu zbezczeszczenia postaci świętego Jana Pawła II. Takich rzeczy nie można akceptować - powiedział portalowi wPolityce.pl prezes TVP Jacek Kurski. Portal chwali "zdecydowaną postawę" prezesa, który wykluczył Julię Wyszyńską z obsady „Na dobre i na złe”. Grała tam lekarkę Klaudię Miller ze szpitala w Leśnej Górze.

Na swoim Twitterze Kurski podał linka do artykułu wPolityce z komentarzem: "Nie ma i nie będzie w TVP miejsca dla osób poniżających świętości Polaków czy nawołujących do mordu politycznego."

Aktorka jednak już od pewnego czasu nie pojawia się w serialu. Jak przypomina dziennikarz teatralny "Wyborczej" Witold Mrozek, opublikowała nawet pożegnalny post na swoim Facebooku. Bohaterka, którą grała w serialu Wyszyńska postanowiła wyjechać za granicę po tym, jak narzeczony zdradził ją z byłą żoną.

Pożegnanie artystkiPożegnanie artystki facebook.com/Julia Wyszyńska

To ona wzbudziła największe kontrowersje w "Klątwie"

Wyszyńska grała w "Klątwie" postać, która pojawiła się w dwóch szeroko komentowanych na przestrzeni ostatnich dni scenach. W jednej odgrywana przez nią bohaterka "uprawia seks oralny z figurą Jana Pawła II. Druga dotyczy pomysłu zbiórki na zabójstwo Kaczyńskiego. Więcej o spektaklu dowiesz się z naszej recenzji >>>

Prokuratura wszczęła z urzędu postępowanie ws. spektaklu. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

ZOBACZ TEŻ: Tak wyglądają dziś bohaterowie kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks". Już niedługo znów ich zobaczysz

Więcej o: