"Wprost" o ogromnym majątku o. Rydzyka. Ten oburzony: Oszczerstwo na oszczerstwie

- Obserwujcie nas, ile godzin, dni i nocy pracujemy, służymy. I to bez grosza zapłaty, bo przecież jesteśmy zakonnikami - tak o. Tadeusz Rydzyk komentuje doniesienia "Wprost". Tygodnik napisał, że firmy i fundacje zarządzane przez redemptorystę przyniosły w 2015 r. 11 mln zysku.

Tygodnik "Wprost" poinformował, że w 2015 r. firmy i fundacje zarządzane przez o. Tadeusza Rydzyka przyniosły 56 mln zł przychodów i 11 mln zł zysku. Wśród nich są m.in. Radio Maryja i fundacja Lux Veritatis.

Gdyby o. Tadeusz Rydzyk był rzeczywiście właścicielem kontrolowanych przez siebie biznesów, znalazłby się na 83. miejscu na liście najbogatszych Polaków. Nie jest jednak uwzględniany, gdyż jako zakonnik sam nie ma żadnego majątku, a jedynie rzeczy osobiste.

O. Rydzyk: Atak ze strony libertyńskiej, lewackiej

Do tekstu tygodnika o. Tadeusz Rydzyk odniósł się w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Radia Maryja.

"Radio Maryja już 26 rok służy Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie, narodowi polskiemu. Przy nim wyrosły z potrzeby serca następne media i dzieła ewangelizacyjne, w tym uczelnia, telewizja, „Nasz Dziennik” i sanktuarium – wotum wdzięczności za Ojca Świętego Jana Pawła II" - pisze o. Rydzyk.

Dzieła te istnieją i rozwijają się mimo ogromnego – od początku do dziś – ataku ze strony libertyńskiej, lewackiej. (...) W tych dniach jest następne uderzenie. (...) Zaczęło się od artykułu w tych dniach: „Ojciec milioner”. I poszło dalej w mediach libertyńsko-lewackich, poszło w internecie. Idzie na cały świat. Jest to kłamstwo na kłamstwie, ba – oszczerstwo na oszczerstwie i oszczerstwem pogania - czytamy w oświadczeniu.

Tadeusz Rydzyk zapewnił, że modli się o "przemianę sumień" osób, które piszą kłamstwa na temat jego działalności.

Czy Radio Maryja, TV Trwam nadające na cały świat, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, wydawnictwa, świątynia – wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II, wszystkie wydawane pisma, książki, „Nasz Dziennik” – czy to prywatna własność kogokolwiek z nas tu posługujących? Obserwujcie nas, ile godzin, dni i nocy pracujemy, służymy. I to bez grosza zapłaty, bo przecież jesteśmy zakonnikami - zapewnia o. Rydzyk. 

Duchowny przekonuje, że wpływy z reklam ze spółek Skarbu Państwa to "grosze" w porównaniu do wpływów dla "mediów liberalno-lewicowych". Jak poinformował o. Rydzyk, koszt emisji Radia Maryja i Tv Trwam to miesięcznie ponad 2,5 mln zł.

Zobacz także: Kaczyński do frankowiczów: "weźcie sprawy w swoje ręce"