"Wprost" o ogromnym majątku o. Rydzyka. Ten oburzony: Oszczerstwo na oszczerstwie

- Obserwujcie nas, ile godzin, dni i nocy pracujemy, służymy. I to bez grosza zapłaty, bo przecież jesteśmy zakonnikami - tak o. Tadeusz Rydzyk komentuje doniesienia "Wprost". Tygodnik napisał, że firmy i fundacje zarządzane przez redemptorystę przyniosły w 2015 r. 11 mln zysku.

Tygodnik "Wprost" poinformował, że w 2015 r. firmy i fundacje zarządzane przez o. Tadeusza Rydzyka przyniosły 56 mln zł przychodów i 11 mln zł zysku. Wśród nich są m.in. Radio Maryja i fundacja Lux Veritatis.

Gdyby o. Tadeusz Rydzyk był rzeczywiście właścicielem kontrolowanych przez siebie biznesów, znalazłby się na 83. miejscu na liście najbogatszych Polaków. Nie jest jednak uwzględniany, gdyż jako zakonnik sam nie ma żadnego majątku, a jedynie rzeczy osobiste.

O. Rydzyk: Atak ze strony libertyńskiej, lewackiej

Do tekstu tygodnika o. Tadeusz Rydzyk odniósł się w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Radia Maryja.

"Radio Maryja już 26 rok służy Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie, narodowi polskiemu. Przy nim wyrosły z potrzeby serca następne media i dzieła ewangelizacyjne, w tym uczelnia, telewizja, „Nasz Dziennik” i sanktuarium – wotum wdzięczności za Ojca Świętego Jana Pawła II" - pisze o. Rydzyk.

Dzieła te istnieją i rozwijają się mimo ogromnego – od początku do dziś – ataku ze strony libertyńskiej, lewackiej. (...) W tych dniach jest następne uderzenie. (...) Zaczęło się od artykułu w tych dniach: „Ojciec milioner”. I poszło dalej w mediach libertyńsko-lewackich, poszło w internecie. Idzie na cały świat. Jest to kłamstwo na kłamstwie, ba – oszczerstwo na oszczerstwie i oszczerstwem pogania - czytamy w oświadczeniu.

Tadeusz Rydzyk zapewnił, że modli się o "przemianę sumień" osób, które piszą kłamstwa na temat jego działalności.

Czy Radio Maryja, TV Trwam nadające na cały świat, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, wydawnictwa, świątynia – wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II, wszystkie wydawane pisma, książki, „Nasz Dziennik” – czy to prywatna własność kogokolwiek z nas tu posługujących? Obserwujcie nas, ile godzin, dni i nocy pracujemy, służymy. I to bez grosza zapłaty, bo przecież jesteśmy zakonnikami - zapewnia o. Rydzyk. 

Duchowny przekonuje, że wpływy z reklam ze spółek Skarbu Państwa to "grosze" w porównaniu do wpływów dla "mediów liberalno-lewicowych". Jak poinformował o. Rydzyk, koszt emisji Radia Maryja i Tv Trwam to miesięcznie ponad 2,5 mln zł.

Zobacz także: Kaczyński do frankowiczów: "weźcie sprawy w swoje ręce"

Komentarze (320)
"Wprost" o ogromnym majątku o. Rydzyka. Ten oburzony: Oszczerstwo na oszczerstwie
Zaloguj się
 • elsu

  Oceniono 93 razy 77

  Czas się rozliczyć Ojcze Dyrektorze!
  Na WOSP tak napierd@*#&*&cie - proszę pokazać swoje dokumenty!

  Oczywiście zwalenie winy na "lewaków", "gejów", "gendery", "Tuska" to jedyne co może Pan zrobić.
  Ciemny lud i tak to kupi - łyka to od lat, więc dlaczego miałby dziś przestać?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 71 razy 59

  jako zakonnik sam nie mam żadnego majątku!!! ;-) :-) :-)
  ----
  nie ma to jak dobry żart z rana
  PS druga dobra wiadomość to, że Wprost to libertyński i lewacki tygodnik... czyli Tygodnik Powszechny to nieomal komuniści a papież Franciszek to Marksista

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 68 razy 56

  ojcze dyrektorze, czy pozew za te oszczerstwa już został złożony? :)

 • czeski_honza

  Oceniono 55 razy 51

  Na pewno prawdę mówi. Przecież powszechnie wiadomo, że kościół polski jest ubożuchny, prześladowany, księża i zakonnicy nie dojadają (ot, miseczka wody i kawalątek chleba), chodzą wszędzie na piechotę lub parafianin podwiezie stara Syrenką...KOMU SADZICIE TE KOCOPOŁY???

 • ociectadeusz

  Oceniono 55 razy 49

  A dotacje państwowe, podarunki działek budowlanych i ziemi (by dostać dotacje z UE), to też oszczerstwo ? Styropianowe kundle są hojne NASZYM - Polaków - kosztem !

 • melmakianin

  Oceniono 48 razy 40

  skoro pan rydzuś uważa że "Oszczerstwo na oszczerstwie" to rozumiem że szykuje pozew zamiast modlitwy o nawrócenie?

 • elinstal

  Oceniono 42 razy 36

  Ja mu wierzę. Prawda mu z oczu patrzy, a ręce.. takie zniszczone pomaganiem ubogim.
  Ten garb od ciężkiej pracy i zapadnięte policzki z braku czasu na porządny posiłek.

 • jady51

  Oceniono 34 razy 34

  Nie jestem lewakim ojcze belzebubie. Kręcisz tam nielegalnie niezły szmal i to jest fakt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX