"Z uwagi na niskie dary, powtarzamy kolędę". Dzwonimy do parafii w Bydgoszczy

"Przynależność do Kościoła Katolickiego nakłada na Wiernych obowiązek utrzymywania istniejących oraz tworzeniu nowych Domów Bożych" - głosił komunikat, który pojawił się w bydgoskich blokach.

Wierni z parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy mogli się zdziwić, kiedy na blokach zaczęły się pojawiać zawiadomienia o ponownej kolędzie. Tym bardziej, że ich powodem miała być "niewystarczająca wysokość darów" zebranych podczas pierwszej wizyty.

Alarmująca treść

W obwieszczeniu, zwieńczonym podpisem proboszcza ks. Jana Andrzejczaka, pojawiło się stwierdzenie, że wierni mają obowiązek wspierać finansowo istniejące kościoły i zapewniać fundusze na budowę nowych. Jak się okazało, ogłoszenie zostało spreparowane przez oszustów, a podpis proboszcza podrobiony. - Parafia nie ma z tym nic wspólnego. Ze względu na alarmującą treść ogłoszenia, proboszcz skierował sprawę na policję - ustalił na plebanii portal Gazeta.pl. Na stronie kościoła pojawiło się też oświadczenie proboszcza, w którym oznajmił, że "jest to manipulacja i kłamstwo od początku do końca"

ObwieszczenieObwieszczenie Fot. Facebook

Zobacz także WIDEO: Ta zakonnica stoi murem za gejami, bo "Bóg kocha wszystkich". Pytamy ją o Polskę - te rady zaskakują