"Wprost": o. Rydzyk byłby 83. na liście najbogatszych Polaków. Ale formalnie posiada niewiele

Gdyby o. Tadeusz Rydzyk był właścicielem kontrolowanych przez siebie biznesów, znalazłby się na liście najbogatszych Polaków. "Wprost" wyliczył, przed rokiem jego firmy i fundacje przyniosły 56 mln zł przychodu.

'"Wprost" dotarł do sprawozdań finansowych kluczowych biznesów o. Tadeusza Rydzyka" - czytamy w najnowszym numerze tygodnika. Na ich podstawie dziennikarze wycenili majątek, kontrolowanych przez redemptorystę. Korzystali z tej samej metodologii, co przy układaniu listy najbogatszych Polaków "Wprost".

Wg tygodnika, kontrolowane przez o. Rydzyka fundacje i firmy przyniosły w 2015 roku 56 mln zł przychodów i 11 mln zysku netto. Szacując na tej podstawie całość majątku dziennikarze ustalili, że duchowny znalazłby się na 83. miejscu listy najbogatszych. Nie jest jednak uwzględniany, gdyż jako zakonnik sam nie ma żadnego majątku, a jedynie rzeczy osobiste.

"Wprost" opisuje, że biznesy Rydzyka należą częściowo do zakonu redemptorystów (w tym Radio Maryja), a  w większości do kontrolowanych przez niego fundacji i zależnych firm (fundacje Lux Veritatis i "Nasza przyszłość", firmy "Geotermia Toruń" i inne).

Firmy i fundacje kontrolowane przez o. RydzykaFirmy i fundacje kontrolowane przez o. Rydzyka Fot. mojepanstwo.pl

 

Więcej o:
Komentarze (246)
"Wprost": o. Rydzyk byłby 83. na liście najbogatszych Polaków. Ale formalnie posiada niewiele
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 38 razy 28

  A zaczął skromnie:
  > Hokus Pokus Ence Pence rzuć cegiełkę w moje rence.<

  Na ratowanie stoczni : )

 • antonikarcz

  Oceniono 33 razy 23

  A widział kto sprawnego złodzieja co by posiadał jakiś oficjalny majątek?
  Taki JAREK biedny jest, nawet na karmę dla kota musi pożyczać kasę od znajomych, a później spłaca go pieniędzmi Polaków rozdając intratne posadki.

 • prawdziwy-wiarygodny

  Oceniono 36 razy 22

  A niby duchowny - Rydzyk , nie ślubował ubóstwa ! WSTYD i HAŃBA !!!!

 • dojna.zmiana

  Oceniono 27 razy 17

  Rydzyk sprzedaje hołocie bilety do nieba w cenach okazyjnych i w promocji. Religia i bliskie jej narkotyki oraz wojna były zawsze w historii ludzkości najlepszym biznesem.

 • Geprd Wrona

  Oceniono 26 razy 16

  Ludzie,po co dorabiacie Rydzyka, mało ludzi im daje kasę? Księża chodzą po kolędzie, okazuje się,że pokaźne kwoty dostają a płaczą że to na ogrzewanie. Suma sumarum nikt ich nie rozlicza a na koniec u nas proboszcz powiedział,że to są wasze pieniądze ale niestety wszystkie co do joty zostały wydane. Jeśli źle mówię,to gdzie udokumentowane wydatki i niech to będzie jawne.

 • wielebny.666

  Oceniono 25 razy 15

  wy trole, którzy tu minusujecie posty krytykujące rydzyka i stawiający p. michnika i gazetę w jednym rzędzie z tym zlodziejem, naprawdę macie taką małą historyczną wiedzę, o inteligencji nie wspomnę, czy daliście się po prostu sku...ć za pieniądze? mam nadzieję, że to pierwsze..

 • newpatric

  Oceniono 18 razy 14

  Kościół jest ubogi tylko w bajkach.

  W Polsce jest największym prywatnym właścicielem ziemskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX