Często dziwimy się temu, co pokazują "Wiadomości". Tym razem zaskoczyło nas, czego NIE pokazały

W sobotę wieczorem Agnieszka Holland zdobyła na Berlinale Srebrnego Niedźwiedzia za "Pokot". Choć to prestiżowa nagroda, niedzielne wydanie "Wiadomości" TVP nie poświęciło wydarzeniu ani sekundy.

"Pokot" Agnieszki Holland został wyróżniony nagrodą im. Alfreda Bauera i otrzymał statuetkę Srebrnego Niedźwiedzia dla filmu fabularnego, który "otwiera horyzonty sztuki filmowej". Niestety, widzowie "Wiadomości" TVP nie dowiedzieli się o tym sukcesie - Międzynarodowy Festiwal Filmowy został przez nie zupełnie pominięty:

W przypadku sobotniego wydania jest to zrozumiałe - nagrody zostały rozdane już po wydaniu dziennika. W takich sytuacjach o podobnych wydarzeniach mówi się zazwyczaj w kolejnym wydaniu. Tak się jednak nie stało; "Wiadomości" pochyliły się m.in. nad śmiercią Danuty Szaflarskiej, pogrzebem polskiej wolontariuszki zamordowanej w Berlinie, Eurowizją, blokowaniem wjazdu Jarosława Kaczyńskiego na Wawel czy rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. O nagrodzie dla filmu nie było ani słowa.

Scenariusz thrillera "Pokot", który 24 lutego wejdzie na ekrany polskich kin, powstał na motywach głośnej powieści Olgi Tokarczuk - "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Główną bohaterką nowego filmu Holland jest mieszkająca w Sudetach emerytowana inżynierka Janina Duszejko - astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Duszejko odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika i rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

To kolejny FF w Berlinie z polskimi sukcesami. W zeszłym roku Tomasz Wasilewski otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz filmu "Zjednoczone Stany Miłości", a rok wcześniej z nagrody w Berlinie cieszyła się Małgorzata Szumowska.

Pełną listę zwycięzców Berlinale czytaj tutaj >>>

Więcej o:
Komentarze (229)
Często dziwimy się temu, co pokazują "Wiadomości". Tym razem zaskoczyło nas, czego NIE pokazały
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 83 razy 69

  Można lubić panią Agnieszkę lub nie lubić. Ale informować o takich wydarzeniach po prostu trzeba.
  tzw. media narodowe powinny pełnić służebną rolę wobec narodu, do którego wg. pisu podobno przynależą. A jeżeli stwarzają taką manipulację poprzez przemilczenie to są czyje ? Narodowe? Wolskie? Kota prezesa? I oni nam teraz wprowadzą nowy podatek na ich partyjną tubę?
  Bezczelność pisu dorównuje ich głupocie. Bo mogli pokazać dumę z polskiego sukcesu w Berlinie.
  Mały człowieczek z tego prezesa i jego przydupasów.

 • white_lake

  Oceniono 59 razy 49

  przecież to śmieszne :D
  o Noblu dla Wałęsy też pewnie by nie powiedzieli
  oni są mali jak fiut kaczora

 • calmy

  Oceniono 56 razy 46

  Jak sejm uczcił Wajdę, to Kaczyński ostentacyjnie wyszedł.
  Oni mieszkają w swojej Polsce, Polsce Pietrzaków, Rosiewiczów, i Zelników.
  My w swojej. Oni ignorują największych, polskich artystów.
  Czegoś tak ponurego nie robił nawet PZPR.

 • ochujek

  Oceniono 57 razy 45

  Smoleńska nie nagrodzili? Faktycznie, nie ma co wspominać o takim festiwalu.

 • rainzug

  Oceniono 44 razy 38

  Astrolożka - satanizm, wegetarianizm - lewactwo i jeszcze negowanie pięknej tradycji polowania, własne śledztwo zamiast zaufać wyczyszczonym organom władzy 4 rp, poza tym autorka - jest kobietą, feministką, ekologiem, nie ma męża i dzieci. Reżyserka jest kobietą, pochodzenia żydowskiego, rozwódka. Nagroda w stolicy wrogiego mocarstwa. To wszystko powoduje że taka wiadomość nie może dotrzeć do prawdziwych wolaków, ich biedne rozumki muszą być chronione przed wrogimi treściami, kraj ma być prawdziwie Wolski 1000% Wolski w Wolsce. Prowadzić go będą sołtys, proboszcz i leśniczy, opalać go będziemy tylko węglem, jeść będziemy tylko schabowe z ziemniakami, pić tylko czystą, lać w mordę ruskich i szkopów, kolorowych nie wpuszczać, wiadomosci ze świata nie słuchać, tak nam dopomóż Bóg.

 • Oceniono 41 razy 37

  Na pewno pani Becia Szydło nas poinformuje, że film jest nieudany, Gazeta Wszechpolska - że Agnieszka Holland to żydówka, a któryś z klechów - że Olga Tokarczuk godzi w wartości . Wtedy bullszit Jacuś wydali z siebie informację na temat "Pokotu" ........

 • zlappande

  Oceniono 37 razy 33

  powinni pokazac chociaz jak Jaro Kaczynski dostaje w nocy polucji a Glinski jak bezsilnie bije piastkami o lozko
  nie dosc, ze Agnieszka Holland, to jeszcze Olga Tokarczuk
  i jak tu ciemnocie wytlumaczyc, ze powinni ogladac Historie Roja i Zerwanego Klosa (Smolenska nie udaje sie juz nikomu wmowic, bo to film pukajacy od dna, lepiej aby go juz nikt nie oglada)

 • izabelin56

  Oceniono 35 razy 31

  Przypomina się wierszyk ze stanu wojennego:
  "Oni mają ulice, lecz my dusze Polski/przy nas ludzie honoru/Przy nich - Suchodolski"
  Przy nas Frasyniuk, śp. Wajda, Holland - przy nich pzprowskie wyciruchy w rodzaju Wolskiego i Piotrowicza. Z czym do gości?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX