Cudem uniknął zderzenia czołowego z młodym kierowcą. Ocaliły go refleks i łut szczęścia

Kierowa golfa wykazał się nie lada refleksem, kiedy zjechał z drogi nissanowi, który wyjechał na niego zza ciężarówki. Choć wpadł do rowu, wyszedł z opresji cało. Sprawca wypadku może stracić prawo jazdy.

W środę niedaleko Kostrzyna nad Odrą prawie doszło do tragedii. 41-letni właściciel volkswagena golfa jechał niemal pustą drogą K-31. W pewnym momencie z naprzeciwka zaczęła nadjeżdżać czerwona ciężarówka. Pędzący za nią nissanem 21-latek bezrefleksyjnie rozpoczął manewr wyprzedzania, wyjeżdżając prosto na golfa.

 

Refleks i dużo szczęścia

Właściciel golfa opublikował nagranie, na którym widać, jak niewiele brakowało, żeby cała sytuacja skończyła się tragicznie. Szosa była z obu stron ograniczona barierkami, które szczęśliwie skończyły się akurat w momencie, w którym miało dojść do feralnego zderzenia, pozwalając doświadczonemu kierowcy uciec przed pędzącym nissanem. Mężczyzna wjechał do rowu, skąd wydostał się przy pomocy świadków. Na szczęście nic mu się nie stało.

Sprawca wypadku nie zatrzymał się, żeby mu pomóc. Zamiast tego zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci zdołali ustalić jego tożsamość i miejsce zamieszkania, gdzie go z resztą zastali. 21-latek był trzeźwy. Jak podała "Gazeta Lubuska", mężczyzna nie przyjął mandatu, policja złożyła więc wniosek do sądu o ukaranie go, w tym o odebranie mu prawa jazdy.

A TERAZ ZOBACZ: Nie warto ryzykować. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej może skończyć się tragicznie

Nie warto ryzykować. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej może skończyć się tragicznie

Więcej o:
Komentarze (189)
Cudem uniknął zderzenia czołowego z młodym kierowcą. Ocaliły go refleks i łut szczęścia
Zaloguj się
 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 49 razy 33

  Mandatu nie przyjął, bo się naoglądał jak jeździ premier tego kraju i nie chciał być gorszy. Pewnie sądzi jeszcze, że winę ponosi ten, który ustąpił mu drogi.

 • szlachcic

  Oceniono 35 razy 29

  Smiec powinien stracic PJ na kilka laty i przepracowac 1000 godzin w hospicjum - oczywiscie za darmo

 • fakiba

  Oceniono 29 razy 25

  21 latek zapytany o to kto dał mu prawko , grzecznie odpowiedział , że nie wie bo to tatuś załatwiał

 • kor102

  Oceniono 31 razy 23

  Taki manewr tego młodego, bardzo dobrego zapewne kierowcy to nie jakieś 600 złotych.
  To powinno być usiłowanie zabójstwa i dożywotnie pozbawienie prawa jazdy.
  Na co czekać, na kolejny taki "wyczyn".

 • hier.et.demain

  Oceniono 22 razy 20

  Tego gnoja do wiezienia, a prawo jazdy odebrac na 5 lat!
  Wyslac go przed wiezieniem do szpitala gdzie lecza ludzi po wypadkach drogowych, niech pracuje za darmo kilka tygodni...moze zmadrzeje!

 • eend

  Oceniono 23 razy 17

  Zatrzymanie prawa jazdy na minimum 3 lata. Ponowny egzamin z naciskiem na badania u psychologa. Za ucieczkę z miejsca wypadku którego był sprawcą, najwyższa z możliwych kara finansowa. Tabuny takich pozbawionych mózgu debili powodują dramaty na drogach. Wypalać gorącym żelazem. Gdyby na miejscu 41 latka siedziała kobieta np z dziećmi - tragedia murowana.

 • sarton

  Oceniono 20 razy 16

  zabrać prawo jazdy dożywotnio... ale on nie powinien odpowiadać za wykroczenie drogowe tylko za próbę zabójstwa, fakt, przy użyciu samochodu ... gdyby w jego mózgu były przynajmniej dwie szare komórki to wystarczyło zahamować i schować się za tira

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX