Komendant ze Szczekocin odwołany w zw. ze skandalem na basenie. Chce odejść z policji

Asp. szt. Jacek Haas nie jest już komendantem komisariatu w Szczekocinach. Powód? Postępowanie w sprawie nieodpowiedniego zachowania na basenie - dowiadujemy się od policji. Lokalny portal pisze wręcz o ekscesach.

Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu wydał rozkaz o odwołaniu asp. szt. Jacka Haasa ze stanowiska komendanta komisariatu w Szczekocinach. Ma to związek z wszczęciem wobec niego postępowania dyscyplinarnego.

- Do komendy powiatowej wpłynęło pismo z wydziału kontroli KWP w Katowicach. To pismo zawiera opis nietaktownego zachowania policjanta na terenie basenu w jednym z hoteli w powiecie zawierciańskim - wyjaśnił w rozmowie z Gazeta.pl nadkom. Andrzej Świeboda z KPP w Zawierciu.

Nadkomisarz nie chciał powiedzieć, na czym to "nietaktowne zachowanie" mogło polegać. - W tej chwili to ustalamy, postępowanie jest w toku - stwierdził.

Pijany w basenie z dziećmi?

"Dziennik Zachodni"  twierdzi, że dotarł do świadka, który miał widzieć, jak pijany i nagi komendant wpadł do basenu, w którym były dzieci.

Policja nie potwierdza jednak, czy faktycznie doszło do wydarzeń, które opisał "Dziennik Zachodni". - Czytałem ten tekst. Postępowanie jest w toku, informacje są sprawdzane - powtarza nadkom. Świeboda, zapytany o tę wersję wydarzeń.

Asp. szt. Jacek Haas chciał odejść z policji, ale ze względu na toczące się postępowanie komendant nie wyraził zgody. Aspirant jest obecnie na zwolnieniu lekarskim. Ostateczna decyzja o przyszłości policjanta ma zapaść jeszcze w lutym.

Zobacz także: Nie warto ryzykować. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej może skończyć się tragicznie

Więcej o: