Policjanci z Ząbkowic usłyszeli piski. To mały piesek tonął w lodowatej rzece

Policjanci z drogówki w Ząbkowicach Śląskich uratowali małego psa, który tonął w lodowatej rzece. Funkcjonariusze wysuszyli i ogrzali zwierzę, które później trafiło do właścicielki.

Koło południa ząbkowicka policja odebrała zgłoszenie, że po drodze krajowej numer 8 biega wystraszony pies. Policjanci z drogówki pojechali go poszukać, jednak na szosie nie było po nim śladu. Postanowili więc sprawdzić pobocze drogi. Wtedy jeden z nich usłyszał piski dobiegające z płynącej nieopodal rzeki Budzówki.

Okazało się, że czworonóg znalazł się w rzece i nie potrafił się z niej wydostać. Prawdopodobnie wbiegł na lód, który się pod nim załamał. Funkcjonariusze natychmiast wyciągnęli tonącego pieska z wody i udzielili mu pierwszej pomocy. Na zewnątrz było wtedy -5 st. C, zwierzę było więc przemarznięte.

Policjanci osuszyli je i ogrzali, a następnie zawieźli do weterynarza. Jak czytamy na stronie dolnośląskiej policji, po przebadaniu przez lekarza piesek wrócił do swojej właścicielki.

A TERAZ ZOBACZ: Na dworze -20. Czarne BMW mknie drogą pod Łodzią. Nagle kierowca zauważył przed sobą zamarzającego liska

Więcej o:
Komentarze (17)
Policjanci z Ząbkowic usłyszeli piski. To mały piesek tonął w lodowatej rzece
Zaloguj się
 • ginztonickiem

  Oceniono 12 razy 12

  Brawo

 • serce.po.lewej

  Oceniono 10 razy 10

  Cudowni! Brawo!

 • re_x

  Oceniono 9 razy 9

  i za takie coś powinna być nagroda dla tych policjantów!pokazali , że są prawdziwymi policjantami , którym zależy!większość by palcem nie kiwnęła

 • korniczek13

  Oceniono 6 razy 6

  Panowie policjanci - takie działanie przywraca wiarę w to, że są jeszcze w Polsce prawdziwi stróże prawa, prawdziwi mężczyźni, a mundur i policyjna odznaka są pozytywnym symbolem. Dziękujemy.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 8 razy 6

  Wsparcie wewnątrzgatunkowe :D Tak na poważnie, brawa dla empatycznych "psów".

 • mi-ka

  Oceniono 7 razy 5

  Brawo !!!
  A nie konfetti w kratkę.

 • monikaaleksandra

  Oceniono 4 razy 4

  Jutro pewnie będzie błąkał się znów. Zainteresowałabym się tą właścicielką. Pies nie miał obroży.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX