Obrażał policjantki, rowerzystów, Tatarów. Dominik Zdort został nowym naczelnym portalu TVP Info

Były dziennikarz "Rzeczpospolitej" jest znany z takich tekstów jak ten o "biegactwie" czy felietonie o policjantkach, które ukarały go mandatem. Teraz Zdort na stanowisku naczelnego tvp.info zastąpił Samuela Pereirę.

Dominik Zdort potwierdził, że objął stanowisko redaktora naczelnego portalu tvp.info. Dziennikarz oświadczył, że jego celem jest "robić porządne, rzetelne rzeczy". - Mam wrażenie, że we wszystkich mediach jest obecnie, mówiąc patetycznie, deficyt prawdy - oświadczył w rozmowie z portalem Wirtualnemedia. - Mam nadzieję, że w serwisie TVP Info będzie można ten deficyt zmniejszyć - mówił.

"Lewandowski współczesnym wcieleniem Sobieskiego"

Wcześniej Zdort przez ponad 20 lat pisał dla "Rzeczpospolitej" - podczas pracy w gazecie "wsławił się" m.in. tekstem o deportacji Tatarów czy laudacji na cześć Roberta Lewandowskiego, którego dziennikarz nazwał "współczesnym wcieleniem Jana III Sobieskiego".

W październiku ubiegłego roku głośno było też o felietonie, w którym szef "Plusa Minusa" skrytykował młode policjantki za ukaranie go mandatem. Wielu komentujących uznało artykuł za seksistowski. Powód?

Urocza brunetka, nie powiem. Młoda, kształtna, kolczyki w uszach, włosy związane w zalotny koczek, mocno umięśnione ramiona. Te mięśnie i opalone ciało to najpewniej efekt niedawnej kajakowej wyprawy. W radiowozie dwie kolejne paniusie z tym samym stylu, tyle że blondie - błyszcząca pomadka na ustach, wypielęgnowane dłonie, nieskrywany seksapil. I jeszcze te mundury - nie należę do klanu s/m, ale domyślam się, że są mężczyźni, których podnieca taka panna w granatowym uniformie, ze skórzanym biczem albo bloczkiem mandatowym

- tak Zdort opisywał funkcjonariuszki.

"Nie wylewajmy klapsa z kąpielą", "biegactwo i inne religie"

W innym artykule nowego naczelnego TVP Info oberwało się "wyznawcom biegactwa". Autor wyjaśniał, że obecnie bieganie ma niewiele wspólnego ze sportem i stało się raczej religią. W ten sposób tłumaczył sobie, dlaczego w centrach miast co jakiś czas odbywają się zorganizowane biegi.

Kościoły i silne ruchy religijne zawsze budowały gmachy swoich świątyń na wzgórzu w centrum miasta. Pewnie więc i wyznawcy „biegactwa" chcą nam pokazać, że ich bóg jest najważniejszy - pisał. Zdort podkreślał przy tym, że sam nie biega i preferuje jazdę na rowerze. "Nie chciałbym tu nikogo urazić, ale bieganie zawsze uważałem za rozrywkę dla ludzi o, powiedzmy, niezbyt subtelnej umysłowości" - przyznał.

W czerwcu 2008 r. dziennikarz skrytykował natomiast całkowity zakaz bicia dzieci, nad którego wprowadzeniem pracował wtedy ówczesny szef rządu Donald Tusk.

Każda matka i ojciec doskonale wiedzą, że do dziecka często nie sposób trafić za pomocą racjonalnych argumentów i bywa, że jedynym skutecznym rozwiązaniem jest klaps

 - twierdził w artykule "Nie wylewajmy klapsa z kąpielą", podkreślając, że taki zakaz wynika z "bezrefleksyjnej poprawności politycznej" i tylko wyrządzi krzywdę "normalnym rodzinom", które "nie potępiają klapsów, bo po prostu nie uznają ich za bicie".

Zdort był też komentatorem politycznym na antenie TV Republika.

 

A TERAZ ZOBACZ: Na dworze -20. Czarne BMW mknie drogą pod Łodzią. Nagle kierowca zauważył przed sobą zamarzającego liska

Więcej o:
Komentarze (366)
Obrażał policjantki, rowerzystów, Tatarów. Dominik Zdort został nowym naczelnym portalu TVP Info
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 59 razy 53

  Kurski dba o to żeby nawet ciemny lud TVPis nie oglądał , co nominacja to spadek oglądalności pewny

 • fakiba

  Oceniono 49 razy 45

  Kurski intensywnie kombinuje co by jeszcze spieprzyć w TVPis , i za każdym razem udaję mu się to zrobić

 • anka.pano

  Oceniono 42 razy 40

  Że nie biega to widać, rower to chyba elektryczny używa. Nie dość że pisowiec to jeszcze grubas. Kurdupel piękniejszymi się nie obstawia.

 • mankamaj

  Oceniono 41 razy 37

  Nie chce być złośliwa ale panu BIEGACTWO by się bardzo przydało!
  A głos za biciem dzieci bo inaczej nie da się do nich dotrzeć świadczy o ograniczeniu intelektualnym tego pana, co zresztą się potwierdza bo kto o zdrowych zmysłach chce współpracować z Kurskim????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX