Burmistrz Mikołowa ogłosił na Facebooku, że ma romans z asystentką

Burmistrz Stanisław Piechula jest bardzo aktywny na Facebooku. Z mieszkańcami swojej gminy dzieli się jednak nie tylko informacjami o festynach i remontach dróg, ale i szczegółami swojego życia prywatnego.

Stanisław Piechula wciąż jest żonaty, ale jego serce bije już dla innej kobiety. Postanowił ogłosić to publicznie na Facebooku. Wpis zaczyna się tak:

Będąc burmistrzem, czyli osobą publiczną, trudno oddzielić jednoznacznie życie zawodowe od prywatnego. Jeszcze trudniej informować o prywatnym „trzęsieniu ziemi”, ale chcąc wyjaśnić i przerwać wszelkie spekulacje, postanowiłem krótko opisać temat

Wybranką burmistrza jest jego asystentka. W rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" Piechula tłumaczy, że romans nie zaszkodzi jego pracy, a wręcz doda mu energii do działania:

Z jednej strony jestem po uszy zakochany i chciałbym przebywać z Aleksandrą non stop, a będąc biologiem z wykształcenia wiem, że biochemia zakochania dodaje mi niesamowitej energii do pracy i życia, dopamina w mózgu i adrenalina we krwi daje mi siły i zapał do przenoszenia gór, co też super działa na mój zapał do pracy.

Martwi go jednak, jak sytuację ocenią mieszkańcy Mikołowa. We wpisie na Facebooku podkreślił, że "nie będzie podejmował dyskusji na ten temat". Swoje obawy tłumaczy "Dziennikowi Zachodniemu":

Wiem, że taki układ nie jest społecznie akceptowany, więc muszę przeanalizować, czy mieszkańcy docenią moją lepszą pracę na wysokim poziomie neuroprzekaźników, czy raczej będą krytykowali sytuację romansu z podwładną.

Czy burmistrz faktycznie ma się czego bać? Pod jego statusem trwa dyskusja. Jedni krytykują burmistrza za złamanie przysięgi małżeńskiej i zastanawiają się, czy tak samo potraktuje obietnice wyborcze. Wielu obawia się, że może faworyzować ukochaną, ktora wciąż jest jego podwładną. Większość jednak życzy szczęścia i zapewnia:

Chłopie, co mnie obchodzi z kim jesteś i w co wierzysz? Rządź dobrze i będzie ok.

Zobacz także WIDEO: Rodzice Isabel odradzali córce małżeństwo z Marcinkiewiczem. "Nie miał dobrych relacji z jej rodziną". Powód?

Rodzice Isabel odradzali córce małżeństwo z Marcinkiewiczem. "Nie miał dobrych relacji z jej rodziną". Powód?

Więcej o: