Rabusie z Koziegłów przyznawali sobie "Oscary" za osiągnięcia. I jeszcze ten podpis!

Statuetki podobne do Oscarów przyznawali sobie zatrzymani przez policjantów z Koziegłów. Trzej mężczyźni i kobieta podejrzani są o kradzieże, m.in. sprzętów AGD ze sklepów.

O kradzieży policję poinformowali pracownicy sklepu w Koziegłowach. Jak powiedzieli, dwóch młodych mężczyzn z wyszło ze sklepu z koszykiem pełnym produktów spożywczych i chemicznych, nie płacąc za nie. Policjanci zaczęli poszukiwania. Zauważyli zaparkowaną skodę. Wysiadło z niej dwóch młodych mężczyzn; od razu zaczęli uciekać. Po kilku minutach udało się ich zatrzymać.

Odzyskano skradzione towary i aresztowano mężczyzn. Następnego dnia zatrzymano jeszcze jednego mężczyznę oraz kobietę. Śledczy ustalili, że szajka ma na swoim koncie liczne kradzieże. Są podejrzewani o okradanie sklepów z artykułów spożywczych i sprzętu AGD w powiatach myszkowskim, zawierciańskim i lublinieckim. Straty wyliczone zostały na kilka tysięcy złotych.

Co ciekawe, policja odkryła też statuetkę przypominającą Oscara z wypisaną markerem dedykacją "Za osiągnięcia najlepszej złodziejki". Jak informują, takie statuetki przyznali sobie rabusie.

 

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży i przyznali się. Wobec 30-latka prokurator zastosował policyjny dozór. Najstarszy z nich odpowie jako recydywista. Trzem pozostałym osobom grozi do 5 lat więzienia. "Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zarzuty" - podała policja.

A TERAZ ZOBACZ: Pomyśl, zanim zaczniesz wyprzedzać. Ginie coraz więcej pieszych

Więcej o:
Komentarze (50)
Rabusie z Koziegłów przyznawali sobie "Oscary" za osiągnięcia. I jeszcze ten podpis!
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 20 razy 16

  Złodzieje z rządu i klechy, mają pierwsze miejsce w okradaniu Polski.

 • pollion1

  Oceniono 12 razy 10

  Jaki kraj takie Oskary

 • bonifacy_40

  Oceniono 8 razy 6

  brawo policja , żebyście jeszcze tak szybko i sprawnie łapali złodziei w białych kołnierzykach którzy siedząc na publicznych stanowiskach kradna całymi garściami setki tysięcy złotych z naszych podatków

 • dublet

  Oceniono 9 razy 5

  A to drobne złodziejaszki! PiSiory od ponad roku rozdają sobie miliardy i nikt ich nie rusza, bo prokuraturę, gestapo i volkssturm trzymają w garści!

 • jaceq

  Oceniono 11 razy 5

  Oto jest mistrzostwo świata w złodziejstwie:

  "Komisje majątkowe – komisje działające przy MSWiA od 1989 roku, rozpatrujące sprawy zwrotu kościołom i innym związkom wyznaniowym majątku odebranego w PRL rzekomo z naruszeniem ówczesnego prawa lub przekazania w zamian odpowiedniej rekompensaty.

  Od decyzji komisji nie było odwołania. Do Komisji Majątkowej dla Kościoła Katolickiego wpłynęły 3063 wnioski (Komisja wydała 3593 decyzje).

  Podstawę prawną działania Komisji stanowiła ustawa z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w RP przyjęta przez Sejm PRL IX kadencji pod rządami gabinetu premiera Mieczysława Rakowskiego. Komisja Majątkowa nie była organem władzy sądowniczej ani organem władzy administracji publicznej choć zgodnie z art. 63 ust. 4 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. ugody przed nią zawarte miały moc sądowniczych tytułów egzekucyjnych.

  Skład Komisji Majątkowej ustalony został na podstawie parytetu, po równej liczbie osób reprezentujących państwo i Kościół. Komisja działała pod kierunkiem dwóch przewodniczących, z których jednego wyznaczał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, a drugiego Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski. Każdy z członków dostawał miesięczne wynagrodzenie w wysokości 77% wynagrodzenia sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego...."

 • dublet

  Oceniono 6 razy 4

  Jak przeczytałem o rabusiach z Koziegłów, to skojarzyło mi się ze strażą miejską i ich fotoradarem!
  Takie dziwne skojarzenie...

 • blski

  Oceniono 5 razy 3

  Mieli z tym troche zabawy jak tez wykazali inteligencje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX