IMGW wydał ostrzeżenia dla połowy Polski. Uwaga, kierowcy: Uważajcie na drogach

• Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał serię ostrzeżeń I i II stopnia• Alerty dotyczą marznących opadów. Objęto nimi większość województw • Najgorsza sytuacja na drogach będzie w województwie wielkopolskim

Ostrzeżenia pogodowe IMGW obowiązują do jutra, do godz. 9. Instytut przewiduje, że kierowcy, zwłaszcza w nocy, będą musieli zmagać się z marznącymi opadami o dużej intensywności. W związku z tym wydano ostrzeżenia I stopnia dla 10 województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Najgorsza sytuacja ma być natomiast w woj. wielkopolskim, gdzie obowiązuje ostrzeżenie II stopnia. 

Dowiedz się więcej:

Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Jak podaje IMGW, taki komunikat przewiduje wystąpienie "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia". Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne, dlatego zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych.

Czym jest ostrzeżenie drugiego stopnia?

Takie ostrzeżenie przewiduje wystąpienie "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia". IMGW zaleca wtedy ostrożność, a także śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

A TERAZ ZOBACZ: Na dworze -20. Czarne BMW mknie drogą pod Łodzią. Nagle kierowca zauważył przed sobą zamarzającego liska

Więcej o: