Takiego patentu jeszcze nie widzieliśmy. Celnicy znaleźli towar i pokazują, jak to zrobili [WIDEO]

Kreatywni przestępcy ukryli kontrabandę (wartą 400 tys. zł) w sosnowych balach, przewożonych koleją. Ich pomysłowość na nic się zdała. CBŚP udaremniło przemyt prawie 600 tys. papierosów z Białorusi.

Warszawskie CBŚP, z pomocą Służby Celnej z Warszawy i Białegostoku, przechwyciło ok. 600 tys. papierosów przemycanych z Białorusi. Kontrabanda przyjechała zza granicy koleją w nietypowych "skrytkach". Przemytnicy ukryli ją w sześciometrowych balach sosnowych. Teraz będą musieli odpowiadać przed Izbą Celną w Białymstoku.

Dużo pracy, mało korzyści

Jak czytamy na stronie CBŚP, przestępcy wywiercili w balach otwory o średnicy 10 cm, w których umieścili pasy sklejonych taśmą samoprzylepną opakowań papierosów. Następnie zaplombowali dziury w taki sposób, że nie dało się ich zobaczyć. Dopiero po użyciu siły można było odkryć, że w drewnie coś jest.

Funkcjonariusze przyznali, że rzadko spotykają się z taką formą przemytu, ponieważ jest kosztowna i pracochłonna, a przynosi względnie niskie zyski - towar był warty ok. 400 tys. złotych. Znacznie wyższa byłaby strata Skarbu Państwa, gdyby przemyt się udał. Wprowadzenie takiej ilości przemyconych papierosów na rynek, kosztowałoby go 700 tys. zł.

Przemytnicy potrafią być bardzo kreatywni, dlatego funkcjonariusze pracujący na granicach też muszą wykazywać się sprytem. Jak zapewnia CBŚP, nie pozostają w tyle w stosunku do przestępców i wykrywają próby przewiezienia kontrabandy na teren Polski.

Więcej o:
Komentarze (90)
Takiego patentu jeszcze nie widzieliśmy. Celnicy znaleźli towar i pokazują, jak to zrobili [WIDEO]
Zaloguj się
 • volongoto41

  Oceniono 15 razy 15

  A pod Berlinem policja zatrzymała samochód, którym podróżowało trzech mężczyzn - Polak, Niemiec i Francuz. Po kontroli okazało się wszyscy byli pijani. Francuz tłumaczył, że wypił dwie lamki wina, Niemiec, że wypił piwo, a Polak twierdził, że od dwóch dni nic nie pił....

 • re_x

  Oceniono 14 razy 14

  później ludzie palą takim drewnem i stąd jest smog:)

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 16 razy 14

  Cóż! Szkoda, że się nie udało. Polacy mieliby co palić a Państwo nie dostałoby kasy, którą i tak "wyrzuci w błoto", kupując nowe limuzyny dla Antka Paranoika i jego kolesi z Ferajny.
  Poza tym widać od razu kto pracuje obecnie w Służbie Celnej. Nawet proste działania matematyczne typu mnożenie i dodawanie są dla nich zbyt trudne. Dobra zmiana się kłania! Jak we wiadomych stadninach.

 • dziadekjam

  Oceniono 11 razy 11

  Na wschodniej granicy Najjaśniejszej Pomrocznej zatrzymują Merca 600. Otwierają bagażnik, a tam jedna walizka pełna $, druga pełna €. Zaskoczony pogranicznik pyta:
  - To wszystko twoje?!
  - Ależ skąd! - odpowiada kontrolowany - to wszystko TWOJE.! Moje to te 4 TIRy co jadą za mną.
  I to by było na tyle.

 • Podła Zmiana

  Oceniono 10 razy 10

  w detalu jeden papieros kosztuje ~60 groszy a skarb państwa stracił na jednym ~ 1,10 pln
  to może znaczyć tylko jedno - skarb państwa dopłaca do papierosów!
  dobra zmiana.

 • kassabian

  Oceniono 15 razy 9

  Taki patent od lat jest stosowany w przemycie papierosów z Białorusi, tylko dziennikarze GW nie pomyśleli żeby sprawdzić jak często takie "konwoje" wpadają - to było klasyczne wystawienie towaru na ubój, w tym czasie coś innego przeleciało przez granicę nieodnotowane.

 • zz1026

  Oceniono 7 razy 7

  a mnie zastanawia jak celnmicy na to wpadli?
  widza wagon pelen sosen i stwierdzili tniemy? bo moze tam w srodku sa papierosy?
  czy tradycyjnie ktos sypnal?

 • dziadekjam

  Oceniono 13 razy 7

  "CBŚP udaremniło przemyt prawie 600 tys. papierosów z Białorusi. Kreatywni przestępcy ukryli kontrabandę w sosnowych balach przewożonych koleją. Była warta blisko 400 tys. złotych."
  "Znacznie wyższa byłaby strata Skarbu Państwa, gdyby przemyt się udał. Wprowadzenie takiej ilości przemyconych papierosów na rynek, kosztowałoby go 700 tys. zł."
  =================================================================
  Kvrwa! Jak to wylicvzono?!
  600 tys. papierosów, to 30 tys. paczek. Jakim więc cudem Skarb Państwa by stracił 700 tys. zł? Strata 23,33 zł na paczce?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX