Ciężarówka amerykańskiego wojska uderzyła w barierkę w Gorzowie. "Rozpruła bak"

• Wojskowa ciężarówka uderzyła w barierkę na w Gorzowie Wielkopolskim• Ze względu na uszkodzenie baku konieczna była interwencja strażaków• To już kolejna kolizja amerykańskiego sprzętu w Polsce

Kierowca ciężarówki prawdopodobnie zbyt ostro skręcił na zakręcie i przez to uderzył w barierkę - podaje "Gazeta Lubuska". O zdarzeniu napisał na Facebooku prezydent miasta Jacek Wójcicki. "Jedno z aut nie zmieściło się na zakręcie i rozpruło bak" - napisał. Wyciekiem paliwa musiała zająć się straż pożarna. Okoliczności kolizji będzie wyjaśniać Żandarmeria Wojskowa. To już kolejny wypadek z udziałem pojazdów amerykańskich żołnierzy. W czwartek wojskowa ciężarówka utknęła pod wiaduktem w Żaganiu. Przed tygodniem inny pojazd wylądował w rowie - transportował pociski do czołgów, które rozsypały się na drogę. W innej stłuczce ucierpiał wojskowy hummer.

Dowiedz się więcej:

Jakie siły USA znajdują się na terenie Polski?

Od połowy stycznia w Polsce przybywają żołnierze amerykańskiej 3 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z Fort Carson w stanie Kolorado. Brygada to ok. 3,5 tys. ludzi, ponad 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów Abrams, 18 samobieżnych haubic kal. 155 mm Paladin, ponad 400 samochodów Humvee i 144 bojowe wozy piechoty Bradley. Decyzja o wzmocnieniu wschodniej flanki zapadła na szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w lipcu 2016 r. w Warszawie.

Więcej o: