Nowy pomysł Macierewicza: siedziba stoczni Marynarki Wojennej powstanie w... Radomiu

MON chce, by w Radomiu powstała siedziba stoczni Marynarki Wojennej. Wcześniej jednak firma musi wrócić do Skarbu Państwa - od sześciu lat jest w upadłości. Pomysł został momentalnie wyśmiany przez internautów.

- Wybór siedziby to nie przypadek. W Radomiu znajduje się centrala Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Stocznia Marynarki Wojennej stałaby się częścią konsorcjum - mówił IAR poseł PiS Wojciech Skurkiewicz. Rządowi zależy, jak dodał, na powrocie podmiotu do Skarbu Państwa.

Obecnie przedsiębiorstwem zarządza syndyk masy upadłościowej. Wartość firmy wyceniono na ponad 224 miliony zł, oferty przetargowe składać można do końca stycznia.

Na Twitterze od razu pojawiły się złośliwe komentarze dotyczące lokalizacji stoczni. "Śmiejecie się hejterzy, ale Radom 30 mln lat temu w oligocenie leżał nad morzem!" - napisał jeden z użytkowników.

"Stocznia położona nad morzem to oczywisty cel dla wroga. Nareszcie ktoś to zrozumiał. Duma!" - drwi inny.

"Jeżeli poprzestawiasz litery w słowie Radom, to wyjdzie okręt podwodny" - twierdzi kolejny użytkownik.

Inny pisze krótko: "Radom żąda dostępu do morza".

"Dobra zmiana myślami wybiega w przyszłość, gdy roztopią się wszystkie lodowce na Ziemi, Radom znajdzie się nad morzem. Geniusze" - żartuje kolejny.

Informację skomentował również szef biura prasowego prezydenta Marek Magierowski. "Radom jako 'siedziba' stoczni jest równie śmieszny jak Paryż i Pekin" - napisał, pokazując, że również w tych miastach stocznie mają siedziby.

Na to jednak zareagował m.in. Andrzej Rozenek. "Radom jak Paryż i Pekin... No, no... Odważne porównanie. Paryż - stolica Francji. Pekin - stolica ChRL. Radom - stolica... San Escobar" - skwitował.

Więcej o: