Marta Kaczyńska ma nowe zajęcie. Będzie współpracować z Lechem Wałęsą w Europejskim Centrum Solidarności

Marta Kaczyńska zasiądzie w Kolegium Historyczno-Programowym Europejskiego Centrum Solidarności. W ramach nowej funkcji będzie współpracować m.in. z Lechem Wałęsą, który jest członkiem Rady ECS.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wydał zarządzenie, które powołuje nowych członków Kolegium Historyczno-Programowego Europejskiego Centrum Solidarności. Na liście wyznaczonych osób znalazła się także Marta Kaczyńska - informację jako pierwsza podała "Wirtualna Polska". Wykonanie tego zarządzenia leży teraz po stronie dyrektora ECS Basila Kerskiego.

W skład Kolegium wchodzą "cieszący się powszechnym uznaniem historycy, intelektualiści i przedstawiciele życia publicznego" - czytamy na stronie ECS. Członkowie Kolegium nie przyjmują wynagrodzenia. Mogą jednak domagać się zwrotu kosztów podróży i noclegów poniesionych w związku z pełnieniem funkcji.

Marta Kaczyńska z zawodu jest prawniczką. Publikuje także w tygodniku "wSieci". Dla zwolenników Prawa i Sprawiedliwości jest jednak przede wszystkim córką śp. pary prezydenckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.

Kolegium Historyczno-Programowe opiniuje strategiczny plan działania ECS, program wieloletni i bieżącą działalność instytucji. Może także składać wnioski dot. zmian w statucie instytucji. Członkowie Kolegium współpracują z Radą Centrum, której członkiem jest m.in. były prezydent Lech Wałęsa.

A TERAZ ZOBACZ: Chwilę po głosowaniu poseł Kaczyński robi ten gest

Więcej o: