Hojny gest prezydenta Torunia. Kościół za bezcen dostanie 9,5 tys. m kw. gruntu z 99-proc. bonifikatą

Na ponad 9,5 tys. m kw. na osiedlu Jar w Toruniu ma stanąć kościół św. Andrzeja Apostoła. Księża mają dostać wartą 1,6 mln zł działkę w dzierżawę bez przetargu i z 99-procentową bonifikatą, czyli za 16 tys. zł - opisuje lokalna "Gazeta Wyborcza".

Chodzi o działkę przy ul. Konrada Grasera w Toruniu. Prezydent Michał Zaleski ustalił pierwszą opłatę w wysokości 25 proc. ceny nieruchomości, która po uwzględnieniu bonifikaty wynosi 4031,33 zł brutto. Z tytułu dzierżawy rocznie do miejskiej kasy będzie wpływać 48,38 zł. rocznie.

Zastępca prezydenta Torunia tłumaczy, że pomysł przekazania gruntu w użytkowanie wieczyste powstał przy okazji omawiania inwestycji na jednym z osiedli. - Dlatego powstał projekt uchwały, żeby oddać w użytkowanie wieczyste blisko 9,5 tys. m kw. na rzecz nowo powstałej parafii św. Andrzeja Apostoła - mówi toruńskiej "Gazecie Wyborczej" Zbigniew Rasielewski, zastępca prezydenta Torunia.

Choć o przekazaniu działki ostatecznie zdecydują radni, to już wiadomo, że z poparciem nie powinno być żadnych problemów. - Zawsze kiedy z podobnym wnioskiem zgłasza się do nas jakakolwiek wspólnota wyznaniowa, jako radni podchodzimy do niego życzliwie - mówi Michał Jakubaszek z PiS.

Czytaj więcej na Torun.wyborcza.pl >>>

A TERAZ ZOBACZ: W 25 lat ludzie zniszczyli aż 10% terenów dzikich. I nie przestajemy...

 

Więcej o: