Prezes odciął dziennikarzy w Zielonej Górze od TVN24. "Został nam jedynie słuszny kanał TVP Info"

Tylko jeden kanał informacyjny, TVP Info, mogą oglądać dziennikarze Radia Zachód z Zielonej Góry. Prezes odciął im dostęp do TVN24 i Polsat News.

Dziennikarze publicznego Radia Zachód z Zielonej Góry nie obejrzą już w pracy kanałów informacyjnych TVN24 i Polsat News - opisuje zielonogórska "Gazeta Wyborcza". Prezes spółki Piotr Bednarek stwierdził, że konieczne są oszczędności i zrezygnował z cyfrowej telewizji. Delikatnie mówiąc, prezes nie przepadał za tym "wrogim" kanałem - opowiadają dziennikarze. - Został nam jedynie słuszny kanał TVP Info - dodają.

Bednarek nie ukrywa, że to on podjął decyzję o zmianach. Tłumaczy, że za cyfrowe dekodery trzeba było płacić prawie 500 zł miesięcznie. - Dlatego przeszliśmy na telewizję naziemną. Jeżeli w pakiecie naziemnym nie ma TVN 24, to jest to problem TVN, nie mój - tłumaczy. Sprawę skomentował już Tomasz Lis. "Proponuję zmienić nazwę na Radio Wschód" - napisał na Twitterze. "To zaskakujące, że dziennikarz z takim doświadczeniem, wyciąga tak pochopne wnioski. Więcej obiektywizmu redaktorze" - odpowiedziało Radio Zachód. 

Dziennikarz Witold Głowacki dopytywał natomiast, czy redakcji faktycznie wystarcza dostęp tylko do TVP Info. "Jesteśmy redakcją regionalną. To tvn24 podsłuchuje nas, żeby mieć info z terenu" - skomentowało Radio Zachód.

O sprawie przeczytasz więcej na zielonagora.wyborcza.pl.

Zobacz także: Pomogliśmy "Wiadomościom" zrobić materiał o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Więcej o: