Uwaga, ślisko na drogach! Na S7 karambol. "Uważajcie na siebie"

• W wielu województwach drogi zamieniły się w ślizgawki• To skutek marznących opadów, warunki są bardzo trudne• Na S7 w Warszawie doszło do wypadku i kolizji, są ranni

Piesi i kierowcy muszą dziś na siebie szczególnie uważać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami, które zmieniają jezdnie i chodniki w ślizgawki. Łatwo jest stracić panowanie nad pojazdem lub zaliczyć wywrotkę. Pierwsze skutki "szklanki" na ulicach już są. TVN Warszawa donosi, że 12 samochodów zderzyło się w kilku kolizjach i wypadku na trasie S7 na rogatkach Warszawy. O ostrożność apeluje też policja. "W związku z trudnymi warunkami na drodze odnotowujemy więcej niż zwykle kolizji, na szczęście niegroźnych" - przyznała KSP. Na Twitterze pojawiają się ostrzeżenia od użytkowników:  "Jest ślisko. Uważajcie na siebie". 

Dowiedz się więcej:

Gdzie dokładnie doszło do wypadku na S7?

Do wypadku i kolizji doszło na odcinku trasy S7 między węzłami Opacz i Salomea w kierunku Al. Jerozolimskich. Samochody zderzyły się w kilku miejscach. Do najpoważniejszego wypadku doszło przed miejscem, w którym trasa S7 łączy się z Jerozolimskimi. Na 2-kilometrowym odcinku doszło do jednego wypadku i siedmiu kolizji. Rozbitych zostało co najmniej 12 samochodów. Jest ciasno w kierunku Centrum, ale sytuacja na S7 poprawia się.

Dla których województw zostały wydane ostrzeżenia?

Zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, łódzkie, lubelskie i wielkopolskie - dla tych województw IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia (pomarańczowe) przed marznącymi opadami. Ulice zamieniły się w ślizgawki. Dziś IMGW ostrzega jeszcze przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź w pasie od Dolnego Śląska przez Ziemię Łódzką po Suwalszczyznę.