Kościół ramię w ramię z Owsiakiem. Ci księża z Częstochowy z dumą noszą serduszka WOŚP!

Fotograf uchwycił grupę księży z Częstochowy, którzy nie kryją się z serduszkami WOŚP. To już kolejny przykład tego, że Kościół potrafi doceniać i wspierać Orkiestrę.

Ostatnio głośno zrobiło się o słowach ks. Piotra Maciejskiego, który w czasie kazania przekonywał, że "WOŚP to zbieranie pieniędzy na ludzi, którzy popierają aborcję i eutanazję". Nie oznacza to jednak, że ogół kleru sprzeciwia się inicjatywie Jurka Owsiaka

Proboszcz z parafii ks. Maciejskiego skrytykował kapłana za wykorzystywanie ambony do głoszenia swoich poglądów. W dniu finału WOŚP ks. Wojtek Drozdowicz z parafii na Bielanach jak co roku odprawiał msze z serduszkiem przyklejonym do ornatu. A dzisiaj w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie kapłanów z Częstochowy, którzy również publicznie demonstrowali swoje poparcie dla zbiórki.

"Ludzie dzielą się na mądrych i głupich"

Podobnie jak w przypadku księdza Wojtka, kapłani z Częstochowy podbili serca Polaków. Na portalach społecznościowych, na których pojawiło się powyższe zdjęcie, mnożą się pozytywne komentarze.

Zdjęcie zostało też udostępnione na profilu Racjonalnej Polski na Facebooku wzbudzając aprobatę dla księży z Częstochowy.

Bo ludzie nie dzielą się na wierzących i ateistów ale "zwyczajnie na mądrych i głupich" - napisał na Facebooku Sebastian M.
U mnie w parafii WOŚP była wymieniona w prośbach przy modlitwie Wiernych :)Nie wszędzie pieniądz przesłonił rozsądek ?? - zapewniła Katarzyna O-P.
Brawo za odwagę i samodzielne myślenie. Mimo wszystko w ich sytuacji to odwaga - powiedział Waldemar S.

Caritas murem za Owsiakiem

Wielką Orkiestrę stanowczo poparł też Caritas. Ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, wydał niedawno oświadczenie, w którym podkreślił, że "Caritas gra z Orkiestrą!". Na dowód swojego wsparcia dla akcji Owsiaka organizacja przekazała na aukcję WOŚP lampę oliwną w kształcie gołębia pokoju, wykonaną przez chrześcijan z Bliskiego Wschodu. 

Przedstawiciele Caritas Archidiecezji Warmińskiej uczestniczyli też w niedzielnym finale WOŚP w Warszawie. Spotkała ich tam zresztą wyjątkowa niespodzianka - WOŚP przekazała organizacji samochód dla hospicjum.

Więcej o: