Kościół ramię w ramię z Owsiakiem. Ci księża z Częstochowy z dumą noszą serduszka WOŚP!

Fotograf uchwycił grupę księży z Częstochowy, którzy nie kryją się z serduszkami WOŚP. To już kolejny przykład tego, że Kościół potrafi doceniać i wspierać Orkiestrę.

Ostatnio głośno zrobiło się o słowach ks. Piotra Maciejskiego, który w czasie kazania przekonywał, że "WOŚP to zbieranie pieniędzy na ludzi, którzy popierają aborcję i eutanazję". Nie oznacza to jednak, że ogół kleru sprzeciwia się inicjatywie Jurka Owsiaka. 

Proboszcz z parafii ks. Maciejskiego skrytykował kapłana za wykorzystywanie ambony do głoszenia swoich poglądów. W dniu finału WOŚP ks. Wojtek Drozdowicz z parafii na Bielanach jak co roku odprawiał msze z serduszkiem przyklejonym do ornatu. A dzisiaj w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie kapłanów z Częstochowy, którzy również publicznie demonstrowali swoje poparcie dla zbiórki.

"Ludzie dzielą się na mądrych i głupich"

Podobnie jak w przypadku księdza Wojtka, kapłani z Częstochowy podbili serca Polaków. Na portalach społecznościowych, na których pojawiło się powyższe zdjęcie, mnożą się pozytywne komentarze.

Zdjęcie zostało też udostępnione na profilu Racjonalnej Polski na Facebooku wzbudzając aprobatę dla księży z Częstochowy.

Bo ludzie nie dzielą się na wierzących i ateistów ale "zwyczajnie na mądrych i głupich" - napisał na Facebooku Sebastian M.
U mnie w parafii WOŚP była wymieniona w prośbach przy modlitwie Wiernych :)Nie wszędzie pieniądz przesłonił rozsądek ?? - zapewniła Katarzyna O-P.
Brawo za odwagę i samodzielne myślenie. Mimo wszystko w ich sytuacji to odwaga - powiedział Waldemar S.

Caritas murem za Owsiakiem

Wielką Orkiestrę stanowczo poparł też Caritas. Ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, wydał niedawno oświadczenie, w którym podkreślił, że "Caritas gra z Orkiestrą!". Na dowód swojego wsparcia dla akcji Owsiaka organizacja przekazała na aukcję WOŚP lampę oliwną w kształcie gołębia pokoju, wykonaną przez chrześcijan z Bliskiego Wschodu. 

Przedstawiciele Caritas Archidiecezji Warmińskiej uczestniczyli też w niedzielnym finale WOŚP w Warszawie. Spotkała ich tam zresztą wyjątkowa niespodzianka - WOŚP przekazała organizacji samochód dla hospicjum.

Więcej o:
Komentarze (76)
Kościół ramię w ramię z Owsiakiem. Ci księża z Częstochowy z dumą noszą serduszka WOŚP!
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 15 razy 11

  Jak to wytłumaczy TVP? Wygumkuje serduszka czy sutanny?Kurskiemy spodobałoby się to drugie zobaczyłby wreszcie kogos z cohones

 • nuclearsnake

  Oceniono 17 razy 9

  "Proboszcz z parafii ks. Maciejskiego skrytykował kapłana za wykorzystywanie ambony do głoszenia swoich poglądów." - od kiedy to świadczenie nieprawdy, wymyślanie obraźliwych bredni, szkalowanie innych ludzi to "głoszenie swoich poglądów"? a ci księża z nalepkami WOŚP to chyba tacy kolejni do podzielenia losu ks. Lemańskiego? Kościół, ePiSkopat i PiS będący u władzy, nie lubią takich odstępców od jedynie słusznej ideologii i partii

 • signum_t

  Oceniono 12 razy 8

  Kurski, Puczuska, jak wy teraz to wygumkujecie?

 • antepavelic69

  Oceniono 11 razy 7

  No to mamy,aż czterech przyzwoitych wielebnych.To tak,jakby czterech przyzwoitych ubeków świadczyło o tym,że komunizm jest dobry:)

 • fakiba

  Oceniono 11 razy 7

  Na zdjęciach to dopiero przyszli księża , a na razie klerycy i jeszcze nie całkiem im pranie mózgu zrobili , ale za chwilę już nie założą serduszka

 • krynolinka

  Oceniono 10 razy 6

  Ludzie również na tych podatnych manipulacji i na tych nie podatnych .Kempa ,Kaczyński ,Czarnecki jak pasowało to podpinali się pod Orkiestrę .Dziś pod pretekstem ,że Owsiak zbiera na eutanazję robią w tył zwrot .Zbiórka na godne przeżycie ostatnich dni na pewno nie jest formą eutanazji .

 • moro11

  Oceniono 5 razy 5

  Prawdziwy wyznawca reguł Kościoła Katolickiego wspiera POTRZEBUJĄCYCH.... W imieniu WOŚP też.....

 • loneman

  Oceniono 11 razy 5

  Co ci ludzie wyprawiaja, chca stracic swe parafie i stanowiska? Lemanski jako straszak to bylo za malo??

 • iremus

  Oceniono 12 razy 4

  Idę o zakład, że oni nie uczestniczą w mszach dla ONR i innych patriotów. I bliżej im jest do śp. ks. Kaczkowskiego, który wypowiedział te słowa:
  Chętnie pójdę z Owsiakiem do piekła. Po co pluć z ambony jadem na taką inicjatywę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX