"Wiadomości" TVP poświęciły WOŚP dokładnie 14 sekund. Trzy krótkie zdania Ziemca

Tematem dnia w "Wiadomościach" TVP było zwycięstwo Kamila Stocha w zawodach Pucharu Świata w Wiśle. O WOŚP "Wiadomości" poinformowały na samym końcu. Poświęciły wydarzeniu dokładnie 14 sekund.

25. finał WOŚP trwa od 9 rano w wielu miastach całej Polski. Na żywo relacjonowała wydarzenie stacja TVN. W mediach publicznych pojawiły się jedynie krótkie wzmianki o finale.

14 sekund na WOŚP

O WOŚP wspomniano również w wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP. Informacja o zbiórce została podana jako ostatnia. Poświęcono jej dokładnie 14 sekund.

Nie pokazano zdjęć ze zbiórek z żadnego miasta w Polsce. Krzysztof Ziemiec powiedział trzy krótkie zdania.

"W Polsce trwa 25. finał WOŚP. Zebrane fundusze wspomogą zakup sprzętu do szpitalnych oddziałów ogólnopediatrycznych i geriatrycznych. Do tej pory wolontariusze zebrali ponad 22 mln zł."

Kamil Stoch, pożary w całej Polsce

Tematem dnia było zwycięstwo Kamila Stocha w zawodach Pucharu Świata w Wiśle. "Wiadomości" poświęciły mu ok. 7 minut. Drugim tematem był konflikt w Sejmie. Następnie pojawiła się informacja o relacjach Polski z niemieckim rządem, a zaraz potem wiadomość o atmosferze panującej w stolicy Belgii po zamachach terrorystycznych.

Jedną z najważniejszych informacji była również seria pożarów w Polsce, która rozpoczęła się w czwartek. W 50. minucie w końcu TVP wspomniało o WOŚP.

"Naprawdę Wiadomości nie zauważyły WOŚP?"

Fakt ten odnotowali internauci i dziennikarze. Niektórzy podejrzewają, że wzmianka o WOŚP była prywatną inicjatywą Krzysztofa Ziemca. Dżingiel rzeczywiście przerwał wypowiedź prezentera, ale dopiero, gdy już schodził z anteny i mówił: To były "Wiadomości" TVP.

Więcej o: