Ukradła 2000 naklejek, by zdobyć "Gang Świeżaków" z Biedronki. Teraz może trafić do więzienia

25-latka, która najpierw ukradła 2000 naklejek z Biedronki, a następnie wymieniła je na 27 maskotek z serii "Gang Świeżaków", została oskarżona o oszustwo. Sieć dyskontów straciła przez nią ponad 1300 zł.

"Gang Świeżaków" niespodziewanie stał się ubiegłorocznym hitem sieci dyskontów Biedronka. Ludzi ogarnął prawdziwy szał na maskotki, w pewnym momencie sklep przyznał, że ich po prostu zabrakło. Żeby dostać pluszaka, trzeba było zbierać specjalne naklejki, przyznawane za dokonanie w sklepie zakupów powyżej określonej kwoty. Ale, jak pisał Next, żeby zdobyć jedną maskotkę, trzeba było wydać nawet 2400 zł. A na chińskim serwisie aukcyjnym można kupić takiego za równowartość 25 zł.

Najwyraźniej jedną z fanek "Świeżaków" była 25-letnia kobieta, która 4 września ubiegłego roku ukradła 2000 naklejek, uprawniających do wymiany na maskotki. Następnie w dwóch sklepach sieci, w Szprotawie i Żaganiu (woj. lubuskie), wymieniła je na 27 pluszaków o łącznej wartości ponad 1300 zł. Prokurator Rejonowy w Żaganiu oskarżył ją o oszustwo.

Jak bowiem pisze Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, 25-latka "doprowadziła spółkę do niekorzystnego rozporządzenie mieniem w kwocie 1349,73 zł". Za oszustwo grozi jej kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (100)
Ukradła 2000 naklejek, by zdobyć "Gang Świeżaków" z Biedronki. Teraz może trafić do więzienia
Zaloguj się
 • PJan Pokorny

  Oceniono 22 razy 16

  Skok na miare Gangu Olsena. Ale z ta strata to Jeronimo Martins grubo przesadza bo wlasnie uzyskali bezplatnie reklame warta duzo wiecej. Pod warunkiem ze nie doprowadza do jej skazania bo to moze byc nieoplacalne wizerunkowo.

 • loginjogin11

  Oceniono 7 razy 7

  Nagroda Darwina przez aklamacje.

 • kloceklego

  Oceniono 7 razy 5

  Słabo mi

 • gienek1982

  Oceniono 6 razy 4

  Żeby zdobyć jedną maskotkę trzeba było wydać nawet 2400 a 27 maskotek wyceniono na 1300 zł WTF?

 • zraluk7

  Oceniono 8 razy 4

  A to Wolska właśnie.

 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy 4

  " Tymczasem żeby dostać jednego pluszaka, trzeba było wydać na zakupy nawet 2400 zł. A na chińskim serwisie aukcyjnym można kupić takiego za równowartość 25 zł."
  ==================================================================
  I kto tu kanciarz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX