PiS dogadał się z częścią opozycji za plecami PO? Petru: Prowadzę różne rozmowy...

PiS daje sygnały, że koniec kryzysu parlamentarnego jest bliski. O tym, że część opozycji porozumiała się z obozem rządzącym pisze dziś Onet. Negocjować ugody nie chciała podobno tylko PO. Ryszard Petru w Radiu ZET stwierdził, że rozmawia z różnymi politykami, ale o konkretach będzie można mówić dopiero dziś po południu.

 - Ryszard Petru daje sygnały, że okupacja sali sejmowej powinna się zakończyć. Mam nadzieję, że w środę będziemy normalnie procedować w sali plenarnej - mówiła w pierwszym programie Polskiego Radia rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Pytana o słowa Adama Bielana, który mówił w niedzielę o "zarysie porozumienia" PiS z częścią opozycji, stwierdziła, że szczegółów nie zna. 

Te, na podstawie swoich nieoficjalnych informacji, podaje Onet. Według doniesień portalu, PiS uzgodnił z Nowoczesną, PSL i Kukiz'15 porozumienie. Ponieważ liderzy opozycji przewidywali, że PiS nie zgodzi się na powtórkę głosowania nad budżetem, mają - według ustaleń Onetu - zadowolić się zgłoszeniem poprawek w czasie debaty budżetowej w Senacie. Poprawki wrócą do Sejmu, który następnie uchwali ustawę.

Onet podał, że w negocjacjach brał udział także Kościół - Ryszard Petru przed Nowym Rokiem spotkał się z przedstawicielami rządu i jednym z hierarchów. To wówczas ustalono ważne dla porozumienia kwestie.

Petru: Nie wiem, czy dojdzie do porozumienia

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru powiedział w Radiu ZET, że dostał zaproszenie od marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego na spotkanie liderów opozycji na godz. 14. - Grzegorz Schetyna wie o wszystkich podejmowanych działaniach. Prowadzę różne rozmowy z różnymi ludźmi. I z PO i z PiS, od dłuższego czasu - zapewnił Petru. 

- Będę mógł powiedzieć po godz. 14, czy jest chęć porozumienia. Musi być zgodne z prawem i zasadami demokracji. Nie wiem, czy dojdzie do porozumienia. Zrobię wszystko, by zjednoczona opozycja była dalej wartością - stwierdził lider Nowoczesnej.

Ryszard Petru powiedział, że spotyka się z Grzegorzem Schetyną "sam na sam". - Protest zaczął się wspólnie i powinniśmy go wspólnie zakończyć lub wspólnie kontynuować - dodał. 

Zobacz także: Sejm opublikował nagranie z Sali Kolumnowej. Zobaczyliśmy na nim więcej niż chcieliśmy... 

Więcej o:
Komentarze (264)
PiS dogadał się z częścią opozycji za plecami PO? Petru: Prowadzę różne rozmowy...
Zaloguj się
 • zgryz3

  Oceniono 66 razy 52

  Politycy, którzy zgadzają się na wpieprzanie się Kościoła do politycznych negocjacji, dają tym samym zgodę na udział tych oszustów w polityce, no i sami są dla mnie diabła warci.

 • krzys52

  Oceniono 57 razy 43

  I co, kler niby jako ten neutralny autorytet moralny? Przeciez to wlasnie dzieki zaangazowaniu kleru w zdrade stanu i zamach stanu doszlo do czego doszlo. Ciekawe kto pozwolil tym obludnym bydlakom wystapic w charakterze rozjemcow(?)
  Nie wroze Polsce niczego dobrego.

 • fakiba

  Oceniono 53 razy 37

  PSL jak zwykle sprzeda się za jakiś stołek , a Kukiz to samego początku cichy koalicjant kaczora i pisiej bandy

 • johanja222

  Oceniono 51 razy 33

  Panie Petru mam nadzieję, że to nie jest prawdziwa informacja. Z pisiorami nie wolno się układać, ich należy zwalczać. Pewnie tak jak wcześniej zobaczył pan światełko w tunelu. Obawiam się że to światełko to niestety nadjeżdżający pociąg. Kiepski z pana polityk niestety...

 • fakiba

  Oceniono 40 razy 26

  Jak klechy w "negocjacje" się wmieszali to nic dobrego dla Polski z tego nie wyjdzie

 • helena1481949

  Oceniono 40 razy 22

  Panie Petru, czas odejść. Mają na niego haka, dlatego się złamał. PANIE z Nowoczesnej, pora przejąć dowodzenie!!!!!!!!!!!!

 • c.t.k

  Oceniono 29 razy 21

  Kto jest stroną wygraną w tym sporze?.Oczywiście klechy.Udało się im podzielić opozycję

 • men_53

  Oceniono 26 razy 20

  Co to jest "strona kościelna"?
  Jakim prawem (bo nie na podstawie Konstytucji RP) KK wsadza łapy w nie swoje sprawy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX