"Ręce precz od grobów!". Znów zablokują miesięcznicę smoleńską

• Na 10 stycznia zaplanowano kolejną blokadę miesięcznicy smoleńskiej• Protest odbędzie się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie• Ruch Obywateli RP: "Bronimy rodzin ofiar, które nie chcą ekshumacji"

10 stycznia przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się druga już manifestacja ruchu Obywateli RP. Protest zapowiedział w niedzielę Paweł Kasprzak, który podkreślał, że ruch staje w obronie "tych rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, które protestują przeciwko ekshumacjom" oraz walczy z "fundamentalizmem narodowo-katolickim". Protestujący będą mieli transparent "Ręce precz od grobów" i białe róże. Mają stać pod tablicami upamiętniającymi katastrofę, ale pozwolą kilku osobom złożyć kwiaty.

Dowiedz się więcej:

Jak przebiegła grudniowa manifestacja przed Pałacem?

Przed Pałacem Prezydenckim od rana gromadzili się członkowie stowarzyszenia Obywatele RP. Stali po dwóch stronach Krakowskiego Przedmieścia, a od zwolenników PiS-u oddzielał ich kordon policji (wieczorem również wojska). Przed godziną 9. na miejscu pojawiła się rządowa delegacja. Między uczestnikami manifestacji Obywateli RP a zwolennikami PiS-u dochodziło wówczas do pyskówek i przepychanek. Wieczorem, mimo napięć, manifestacje przebiegały bez większych incydentów.   

 A TERAZ ZOBACZ: Obchody miesięcznicy smoleńskiej. Kaczyński: Tylko oszuści mogą twierdzić, że to ma coś wspólnego z demokracją 

 

 

Więcej o: