Okrutne zabójstwo niepełnosprawnego studenta ze Świnoujścia. List gończy za podejrzanym 26-latkiem

Świnoujska policja poszukuje 26-letniego Pawła Włodarczyka. Mężczyzna jest poszukiwany w związku z zabójstwem 19-letniego niepełnosprawnego studenta Piotr Wawrzynowicza.

Czwartek, 29 grudnia. 19-letni Piotr Wawrzynowicz zostaje bestialsko zamordowany w jednym ze świnoujskich mieszkań. Jak podaje TVN24, młody student prawa przed śmiercią był katowany, zginął od ciosów nożem. Oprawców miało być czterech.

Do mieszkania miał zostać zwabiony pod pretekstem odebrania przesyłki dla starszego brata - informuje "Fakt". Jak twierdzą bliscy zamordowanego, chłopak nie miewał z nikim poważnych konfliktów. Zmagał się na co dzień ze sporymi trudnościami - cierpiał na niedowład kończyn w związku z dziecięcym porażeniem mózgowym.

W sprawie zabójstwa 19-letniego Piotra Wawrzynowicza zatrzymano dotychczas trzy osoby. Nadal poszukiwany jest 26-letni Paweł Włodarczyk, za którym prokuratura wydała list gończy.

Według informacji TVN24 jedna z zatrzymanych osób usłyszała zarzut zabójstwa, druga - udziału w pobiciu, a trzecia - usiłowania wymuszenia rozbójniczego i przetrzymywania 19-latka w charakterze zakładnika ze szczególnym udręczeniem.