Policjanci, którzy zlecili wycinanie konfetti dla wiceministra, zostali ukarani

Z okazji Święta Niepodległości policjanci w Augustowie wycięli tysiące kawałeczków konfetti, które potem wyrzucono ze śmigłowca na powitanie wiceministra. Teraz ich zleceniodawcy poniosą karę: nie będzie premii i awansów.

Dzień przed wizytą wiceministra Jarosława Zielińskiego w Augustowie policjanci wycinali tysiące kawałeczków konfetti. Biało-czerwone kartoniki spadły ze śmigłowca na polityka PiS i pozostałych gości obchodów Święta Niepodległości. Teraz przełożeni mundurowych zostaną ukarani - podaje portal tvn24.pl.

Wycinali konfetti w tajemnicy

Komendant Główny Policji zlecił wyjaśnienie tej sprawy tuż po tym, jak media opisały sytuację. Okazało się, że przełożony naczelnika odpowiedzialnego za powstanie tysięcy małych karteczek nie wiedział o planowanej akcji.

Ukarani zostaną naczelnik wydziału prewencji oraz dowódca oddziałów prewencji. Policjanci nie będą mogli przez rok dostać ani awansu ani premii. Natomiast do ich akt zostanie dopisana adnotacja o "rozmowie dyscyplinarnej" - wynika z odpowiedzi, której udzielił portalowi przedstawiciel pionu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Wyjątkowe traktowanie ministra

Biało-czerwony deszcz z papieru nie spodobał się też części polityków. 

- To bardzo zły sygnał dla wszystkich 100 tysięcy policjantów, poniżej godności munduru. Nie można tak traktować funkcjonariuszy - komentował wcześniej były minister spraw wewnętrznych i poseł PO Marek Biernacki.

Nie był to jednak pierwszy raz, kiedy wiceminister Jarosław ZIeliński został potraktowany "wyjątkowo". W grudniu na konferencji w Białymstoku zatańczyły dla niego seniorki z klubu "Sen Hawajów". Seniorki pląsały przed ministrem spraw wewnętrznych i administracji w ozdobnych strojach, stąpając gołymi stopami po płatkach kwiatów.

 

Więcej o:
Komentarze (103)
Policjanci, którzy zlecili wycinanie konfetti dla wiceministra, zostali ukarani
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 35 razy 29

  To jasny sygnał dla wazeliniarzy. Apel Smoleński tak, konfetti nie. Wszelkie inne dowody uznania proszę kopertować.

 • jackanapes

  Oceniono 25 razy 21

  Pieski poślizgnęły się na konfetti i stłukły sobie pupki?
  Promocyjne tubki wazeliny im chociaż rozdajcie.

 • lblblblb

  Oceniono 23 razy 19

  Przełożony nie wiedział, że wysłano helikopter do zrzutu konfetti !!!!!!
  Ha, ha, ha,
  Ograniczono odpowiedzialność do dwóch leszczy a grubsze rybki się smyknęły.
  Ciemny lud to kupił.
  Kolejna psia ( PiSia ) ściema.

 • dziadek_wladek35

  Oceniono 13 razy 11

  ale jak konfetti się sypało Wielki Minister się cieszył chyba co? A teraz kopniaczek w de dla pomysłodawców bo sprawa się rypła

 • t0maszek44

  Oceniono 12 razy 10

  Autor tego czynu, naczelnik wydziału prewencji Maciej Zakrzewski, otrzymał właśnie nagrodę - ponad 1200 zł - od komendanta wojewódzkiego policji.


  28.12.2016 Supereexpres informował, że naczelnik prewencji nagrodę dostał, od komendanta wojewódzkiego w Białymstoku - Nagroda została wypłacona w grudniu w kwocie 1224 zł. Przy jej przyznaniu uwzględniane były m.in. postawa zawodowa, wkład pracy...informuje nas Andrzej Baranowski

 • arara barara

  Oceniono 12 razy 10

  Wiceminister oczekiwał chłopców z pałeczkami i beczki wazeliny a nie jakiegoś tam konfetti sretti.... zawiedliście, więc jest kara...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX