Zamknięte pasy na A1, karambol tirów na krajowej 18. Bardzo niebezpieczne warunki na drogach

• Po klilku godzinach otwarto zamknięty fragment autostrady A2 k. Łodzi• Zamknięty jest też odcinek A1 k. Torunia, gdzie tir wjechał w barierki• Do zderzenia trzech ciężarówek doszło na drodze krajowej nr 18

Trudne warunki na drogach, w tym opady śniegu, przyczyniło się do serii wypadków. Zablokowane są m.in. fragmenty autostrady A1. Jak podaje GDDKiA, po tym, jak tir uderzył w barierki na A1 przy węźle Czerniewice k. Torunia, zablokowany jest prawy pas w kierunku Łodzi. Na A2 zamknięto odcinek od węzła Emilia do węzła Wartkowice, jednak został już on ponownie otwarty. Rano doszło tam do wypadku - ciężarówka wjechała w barierki, a gdy kierowca wyszedł zobaczyć zniszczenia, potrącił go bus. Mężczyzna zginął na miejscu. Od rana zablokowana była krajowa 18 w okolicy miejscowości Iłowa. Zderzyły się tam trzy tiry, jeden kierowca został ranny.

Dowiedz się więcej:

Jak doszło do wypadku na autostradzie A2?

Ok. godziny 7 rano na 366 km autostrady A2 w kierunku Poznania doszło do tragicznego wypadku. Tir wpadł w poślizg, a potem się wywrócił przerywając metalowe bariery. Kierujący nim mężczyzna samodzielnie wyszedł z kabiny. Kiedy oglądał uszkodzenia samochodu, potrącił go bus. Mężczyzna zginął na miejscu. - To nie jedyny wypadek do jakiego doszło tej nocy na autostradzie. Powodem są fatalne warunki pogodowe - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Joanna Kącka, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Kierowców czekają duże utrudnienia między węzłami Emilia - Wartkowice.

Jak doszło do karambolu tirów na drodze krajowej nr 18?

Dziś nad ranem trzy ciężarówki zderzyły się na krajowej 18 w rejonie miejscowości Iłowa. Kierowca tira, jadąc w kierunku Wrocławia, wpadł w poślizg i zderzył się z dwoma samochodami ciężarowymi - podaje policja. Samochody zakleszczyły się blokując oba pasy w kierunku Wrocławia. Jeden kierowca doznał niezagrażających życiu obrażeń nogi i klatki piersiowej.Droga 18 jest zablokowana. Objazdy są zorganizowane przez Żary i Żagań. Ponieważ tiry jechały z ładunkiem i są mocno zakleszczone, ich usuwanie może potrwać do wieczora - ostrzega policja.

Jakie są obecnie warunki pogodowe?

Przez padający śnieg, mróz i wiatr warunki na drogach są trudne. Policja apeluje o bardzo ostrożną jazdę. Jest wysoki stan wody w Bałtyku i rzekach na Żuławach, w wielu miejscowościach brakuje prądu. W woj. pomorskim od rana straż pożarna interweniowała w ok. 80 przypadkach, głównie w związku z powalonymi drzewami i podtopieniami. Z powodu silnego wiatru na Pomorzu występuje obecnie 14 awarii energetycznych. Drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne ale występują duże utrudnienia związane z silnym wiatrem i opadami śniegu, zalega na nich zajeżdżony śnieg, błoto pośniegowe, jest ślisko. Czytaj więcej>>>

Masz informację o wypadku lub warunkach na drodze, zdjęcia albo nagrania? Wyślij je na adres patryk.strzalkowski@agora.pl.

Więcej o: