TVP doceniła "humor" z "Szopki Noworocznej". Jej autor dostał specjalną nagrodę od prezesa

Prezes TVP Jacek Kurski przyznał Marcinowi Wolskiemu specjalną nagrodę za przygotowanie "Szopki Noworocznej". Telewizja nie skomentowała jeszcze informacji podanej przez Wirtualnemedia.pl.

Żarty z sylwetki pierwszej damy, Angela Merkel w bawarskim stroju, Barack Obama przedstawiony jako niewolnik na polu bawełny, prof. Rzepliński rozmawiający ze swoim penisem - to tylko kilka "żartów" z "Szopki Noworocznej".

Satyra po latach przerwy powróciła na antenę TVP i choć z założenia miała być humorystycznym podsumowaniem politycznych wydarzeń roku, wzbudziła wiele kontrowersji. TVP w "Szopce" nie widzi jednak nieodpowiednich treści. Sam prezes Jacek Kurski przyznał nawet jej twórcy Marcinowi Wolskiemu specjalną nagrodę za jej przygotowanie - podał portal Wirtualnemedia.pl.

Humor "dobrej zmiany"

Opinie o programie poróżniły odbiorców. Jedni chwalą satyrę za "inteligentny humor". Inni uważają przedstawienie za skandaliczne. "Szopka Noworoczna" Marcina Wolskiego nie stroniła od seksizmu i mizoginii, utrwalania stereotypów, rasizmu oraz przytyków do opozycji. Żarty jawnie nawoływały do nienawiści, a do KRRiT wpłynęło 8 skarg na program. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

TVP nie skomentowała oficjalnie informacji o nagrodzie dla Marcina Wolskiego. Wysłaliśmy maila z prośbą o komentarz oraz uzasadnienie decyzji Jacka Kurskiego, ale odpowiedź jeszcze nie przyszła.

Więcej o: