Komisja senacka rekomenduje budżet bez zastrzeżeń. "Tak kończy się dogadywanie Petru i Bielana"

• Senacka komisja finansów i budżetu nie zgłosiła poprawek do budżetu
• Wcześniej pozytywnie ustawę budżetową zaopiniowały inne komisje
• O zgłoszenie poprawek do senatorów PiS apelował Ryszard Petru

Senacka komisja finansów i budżetu zarekomendowała Senatowi przyjęcie ustawy budżetowej na przyszły rok bez poprawek. Wniosek przyjęto jednogłośnie, głosowało tylko siedmiu senatorów PiS, którzy są jej członkami. - Sejm przyjął tak dobry budżet, że poprawki w Senacie nie są potrzebne - powiedział szef komisji Grzegorz Bierecki. Wcześniej Ryszard Petru zaapelował do senatorów PiS o zgłoszenie poprawek. Podobno rozmawiał w tej sprawie z wicemarszałkiem Senatu Adamem Bielanem z  PiS-u.

 

Dowiedz się więcej:

Jak wyglądało głosowanie w komisji? 

Przedstawiciele PO w komisji - Leszek Czarnobaj i Kazimierz Kleina - nie wzięli udziału w głosowaniu.  - Nie bierzemy udziału w tej debacie, bo poprawki, które zostały zgłoszone podczas prac w Sejmie, zostały hurtem odrzucone, więc zgłaszanie w tej chwili jakichkolwiek poprawek nie ma sensu, bo widzimy, że rząd chce przeprowadzić tę ustawę bez poprawek - tłumaczył dziennikarzom Kazimierz Kleina. 

W jaki sposób ustawę budżetową przyjęto w Sejmie?

Sejm przyjął ustawę budżetową większością głosów 16 grudnia w Sali Kolumnowej. Wtedy posłowie opozycji zablokowali mównicę sejmową oraz podwyższenie, na którym stoi fotel marszałka Sejmu. Protestowali przeciwko zmianom w zasadach pracy dziennikarzy opublikowanym dzień wcześniej na stronie Kancelarii Sejmu. Obrady z Sali Posiedzeń przeniesiono do Sali Kolumnowej. Opozycja uważa, że głosowania były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. Marszałek zapewnia, że brała w nich udział wymagana w konstytucji liczba posłów.

Dlaczego Ryszard Petru zaapelował do senatorów z PiS-u?

Ryszard Petru zaapelował w środę do senatorów PiS, żeby zgłosili poprawki do budżetu, który został przyjęty przez Sejm podczas głosowania w Sali Kolumnowej 16 grudnia. Pomysł nie spodobał się przewodniczącemu PO. Grzegorz Schetyna ironicznie skomentował propozycję Ryszarda Petru. - Znalazł się w innej strefie klimatycznej i powinien ważyć słowa w takich sprawach" - powiedział.

 

Więcej o:
Komentarze (141)
Komisja senacka rekomenduje budżet bez zastrzeżeń. "Tak kończy się dogadywanie Petru i Bielana"
Zaloguj się
 • led2007

  Oceniono 23 razy 9

  Bo w pisie to zostały tylko zombie sterowane przez nadprezesa... ostatni, co myślał już nawiał.

 • emigrant_1984

  Oceniono 10 razy 6

  Jak za PRL. 99.9% za. 0.1% to ten co umarl.
  Nawet Komisja Nienawisci zatwierdzila bez poprawek.

 • 5m00tny

  Oceniono 16 razy 6

  Może to i lepiej> Przecież to wiadomo, że ten budżet nie ma racji bytu, pis zadłużył Polskę na niespotykaną w historii skalę, wpływów nie ma takich jak sobie zamarzyli, gospodarka kuleje (wiadomo, że wraży przedsiębiorcy nie chcą inwestować na złość wielkiemu nieinternowanemu, którego chciało obalić kilkunastu puczystów nakarmionych przez Kuchcińskiego kanapkami). Im szybciej to się zawali tym szybciej, górnicy, rolnicy, lekarze i reszta budżetówki nie dostanie wypłat i wyjdzie na ulicę upomnieć się o swoje.

 • jeziorak.pl

  Oceniono 5 razy 5

  Nie mam pojęcia dlaczego Petru jest tak naiwny i w ogole gada z Bielanem. Przecież Bielan robi robotę dla partii, a nie dla kraju.

 • alef.omega

  Oceniono 15 razy 5

  Pissowskie trolle!
  Dzięki, bo bez was nie wiedziałbym o akcji wsparcia Ryśka. Wysłałem mu pięć dych.
  Trolle nie podały konta, ale znalazłem na stronie Nowoczesnej:
  29 1020 1026 0000 1702 0261 4022
  Normalni wpłacajcie!
  Bzykaj, Rysiu na zdrowie!

  A na deser sondażyk (Pollster, 01-03.01.2017)
  Pis - 31%
  .Nowoczesna - 24%
  Kukiz'15 -15%
  PO -11%
  SLD - 8%
  Razem - 5%
  PSL - 4%
  Wolność - 2%
  Nic się nie stało, piss-dy, nic się nie stałoooo!

 • obatelwolski

  Oceniono 4 razy 4

  Bielan.Jak chcesz posmakować miodu,to ryja nie wstawiaj do ula.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX