Zwłoki dziecka spalone w piecu. Rodzice noworodka oskarżeni ws. makabry w Radwanicach

O tej sprawie mówiła cała Polska. W lipcu ub. r. zaginął noworodek z Radwanic. Już wtedy podejrzewano, że dziecko nie żyje, a rodzice pozbyli się zwłok. Teraz wpłynął akt oskarżenia.

Zaczęło się od anonimowego donosu do GOPS-u z informacją, że 35-letnia mieszkanka Radwanic w woj. dolnośląskim urodziła dziecko, którego nikt nigdy nie widział, ani nie słyszał. Sprawą zainteresowała się Prokuratura Rejonowa w Głogowie. Okazało się, że dziecko nie żyje, a rodzice w makabryczny sposób pozbyli się zwłok. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Skłamała, że sprzedała dziecko

Katarzyna B. zeznała najpierw, że sprzedała dziecko w Niemczech. Później jednak przyznała, że jest ono martwe. 35-latka rodziła sama w domu, na stojąco i upuściła noworodka. Nie zadzwoniła na pogotowie, nie szukała u nikogo pomocy. Zamiast tego wyniosła martwe dziecko do kotłowni. Później opowiedziała o całej sytuacji mężowi, który miał spalić zwłoki w piecu. Mężczyzna nie potwierdził zeznań małżonki. W popiele znaleziono jednak ludzkie kości.

Rodzice staną przed sądem

Teraz małżeństwo będzie musiało tłumaczyć się w sądzie. - Katarzyna B. przyznała się do winy, ale podczas zeznań nie wyjaśniła dlaczego postąpiła w ten sposób. Z kolei jej mąż, Krystian B., do winy się nie przyznaje Odmówił składania wyjaśnień - powiedziała Gazecie Wrocławskiej Barbara Izbiańska z Prokuratury Rejonowej w Głogowie. Matka odpowie za nieudzielenie pomocy noworodkowi, a jej mąż za zacieranie śladów i zbezczeszczenie zwłok. Grozi im za to do 5 lat więzienia.

Katarzyna i Krystian B. mają już troje dzieci. Od ponad roku znajdują się one pod opieką rodziny zastępczej. Nie wiadomo, czy zostały im odebrane, czy rodzice sami się ich zrzekli. Para nie była wcześniej karana. Wiadomo jednak, że w ich domu nadużywano alkoholu.

Więcej o:
Komentarze (65)
Zwłoki dziecka spalone w piecu. Rodzice noworodka oskarżeni ws. makabry w Radwanicach
Zaloguj się
 • oloros11

  Oceniono 18 razy 16

  twardy pisowski elektorat

 • rikol

  Oceniono 15 razy 15

  Dlaczego ci ludzie nie są wysterylizowani? Ano dlatego, że sterylizacja w Polsce jest nielegalna.

 • zz1026

  Oceniono 17 razy 15

  ciezklo mezusiowi gume zalozyc?
  2 debili co tylko chlac i rznac sie potrafia
  powinni wysterylizowac obu

 • lob1

  Oceniono 12 razy 12

  Jeszcze im dajcie następne 500+,będą płodzić w widzie alkoholowym i zabijać dzieci,bo to przecież nienormalni rodzice.Ludzie wykształceni i inteligentni tak nie robią,tylko najpierw myślą.Tacy ludzie najpierw robią a potem zabijają bo myśleć nie potrafią I takim ludziom kACZYŃSKI daje 500+.500+ powinni dostać ludzie mądrzy,inteligentni,bo takich ludzi będą mądre dzieci i państwo będzie miało z nich pożytek.A rodziny pijackie,będą mieli dzieci upośledzone i państwo będzie tylko na nich płaciło i nie będzie z nich żadnego pożytku.Dziecko ma się rodzić zdrowe,silne,mądre,tak jak jego rodzice.

 • korcia1947

  Oceniono 15 razy 9

  A co to jest noworodek wg mieszkańców wsi?Takie małe zwierzątko,a co na wsi robi się ze zwierzętami to widać na każdym kroku.Zabicie nie tylko zwierzęcia do zjedzenia ale też zagłodzenie czy zabicie psa lub kota to żaden problem.Na polskich i nie tylko wsiach zabija się zwierzęta czasami w bardzo okrutny sposób i nikt na to nie reaguje,kler też a powinien.Nie dziwię się więc,że uśmiercenie i spalenie noworodka to dla nich nic bo to takie małe zwierzątko i tyle.Oburzacie się?Niestety taka jest prawda.

 • luzuj

  Oceniono 9 razy 7

  Jest takie jedno słowo... sterylizacja... w niektórych przypadkach powinna być przymusowa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX