Owsiak chwali się darami od gen. Różańskiego. Przekazał WOŚP m.in. kompletny mundur

Jurek Owsiak pochwalił się dzisiaj nowymi nabytkami, które trafią na aukcję WOŚP. Gen. Mirosław Różański przekazał Orkiestrze dwie cenne rzeczy.

Nietrudno zauważyć, że rząd nieprzychylnie patrzy na WOŚP. Finał zniknął z TVP, a prawicowi politycy i dziennikarze nie szczędzą akcji kąśliwych komentarzy. Krystyna Pawłowicz upominała Polskę, a rok wcześniej Stanisław Pięta ostrzegał, że jeżeli jakikolwiek funkcjonariusz publiczny "zaangażuje się w hecę WOŚP", to powinien szybko złożyć "raport o zwolnienie ze służby". Nie odstraszyło to jednak darczyńców. Jurek Owsiak poinformował na swoim profilu na Facebooku, że były szef Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Różański hojnie obdarował jego fundację.

Kompletny mundur i flaga

Generał Różański znany jest z tego, że nie podziela niektórych poglądów obecnego rządu - jeszcze zanim złożył dymisję miał krytykować koncept Obrony Terytorialnej wymyślony przez Antoniego Macierewicz czy pomysł przerzucania jednostek pancernych na wschód. Dlatego zupełnie nie dziwi, że nie kryje się ze wsparciem udzielonym WOŚP. Różański przekazał Orkiestrze swój kompletny mundur oraz flagę z manewrów Anakonda, na której podpisał się razem z dowódcą sił amerykańskich w Europie Benem Hodgesem.

Siły mundurowe zawsze przy Orkiestrze

Owsiak podkreślił, że służby mundurowe - policjanci, wojsko, strażacy - prawie zawsze pomagały przy organizacji WOŚP.

Pan Generał potwierdził, że pomoc dla Orkiestry to w odczuciu żołnierzy zawsze było wyjątkowe przedsięwzięcie. Czuli dumę z uczestnictwa w akcji, poprzez którą wszyscy tworzymy społeczeństwo mocno zaangażowane w swoje obywatelskie sprawy - napisał.

Być może dzięki tak znaczącym wystąpieniom, jak to gen. Różańskiego, tegoroczna Orkiestra, której finał odbędzie się już 15 stycznia, przyniesie rekordowy wynik. I nadepnie takiemu posłowi Pięcie na odcisk. Tak jak to zrobiła... para prezydencka, która w tym roku przekazała fundacji spinki Andrzeja Dudy i zdjęcie ze ŚDM z autografem Pierwszej Damy.

Owsiak: "Rządzili wszyscy: od prawa do lewa, ale WOŚP zawsze pokazywano w TVP"

 

Więcej o:
Komentarze (335)
Owsiak chwali się darami od gen. Różańskiego. Przekazał WOŚP m.in. kompletny mundur
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 103 razy 95

  Wielkie dzięki panie generale , mam nadzieję , że pańscy koledzy pójdą w pańskie ślady i też coś dołoeza dla WOŚP

 • krynolinka

  Oceniono 74 razy 62

  Zaczynają ludzie na oczy przeglądać .Nawet biedny Borkowski przeprosił za udział w szopce noworocznej .Ujazdowski .A co do generała to chyba nawet nie musiał przejrzeć .Jest w porządku .Naprawdę mimo groźby ,że może zdegradują (nawet na emeryturze ) bądź zabiorą uposażenie ,to ma jaja. Dzięki jak nie wiem co :)

 • egalite11

  Oceniono 60 razy 56

  Wielki szacunek Panie Generale Przywrócił Pan wiarę, że są żołnierze godni noszenia munduru. Generał Mirosław Różański = godność i honor.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 49 razy 47

  Obowiązkiem każdego Polaka jest wsparcie Orkiestry i pozkaznien PiSowakim zawistnym gnomom ze nie beda niszczyli symbolu solidarności, współpracy i chęci niesienia pomocy jakim jest orkiestra tylko dlatego, ze są nienormalnymi, zawistnymi podłymi i zdemoralizowanymi gadami. Jedynie antypolskie żmije prawackie mogą niszczyć tak piękna kartę w Polskiej historii. Kto ma choć odrobine moralności i przyzwoitości wesprze orkiestrę.

 • lodzermensz1

  Oceniono 46 razy 40

  Może nie róbmy na siłę z gestu pana generała jakiejś manifestacji politycznej.
  Pan generał ma mój szacunek, nie tylko za to, że złożył dymisję, ale także za wcześniejsze swoje dokonania. Gdyby mnie było stać, to bym ten mundur zlicytował, ale pewnie mnie nie stać.
  Tak czy inaczej na WOŚP coś dorzucę.

 • fakiba

  Oceniono 51 razy 39

  Ciekawe kiedy Antek zażąda zwrotu flagi a może i munduru mówiąc , że to własność MON , a do tego to ten mundur jak szyty na salcesona Misiewicza

 • wojtas_z_pozka

  Oceniono 44 razy 38

  Brawo, Panie Generale! Precz z faszyzmem i wszystkimi jego odmianami!

 • jur.jam

  Oceniono 37 razy 35

  Współczuje oficerom WP .....po raz pierwszy mają za przełożonego idiotę i psychola !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX