Porzucił dwie świnki morskie na ulicy. "Niech Pan ocali swój wizerunek, bo twarzy już Pan nie zachowa"

Ekostraż opublikowała film, na którym widać jak mężczyzna porzuca dwie świnki morskie w pudełku po butach. Zostawił zwierzęta na mrozie chwilę przed zmierzchem. Obrońcy praw zwierząt szukają mężczyzny.

Aktywiści ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż udostępnili na swoim Facebooku nagrania z monitoringu budynku, pod którym w sylwestra mężczyzna zostawił dwie małe świnki morskie. Zwierzęta przyniósł w pudełku po butach. Po kilku minutach obchodzenia terenu po prostu zostawił je pod budynkiem przy ul. Prądzyńskiego 44 we Wrocławiu.

Porzucone na mrozie

Świnki zostały porzucone w niewielkim kartonie, bez jakiejkolwiek dodatkowej ochrony przed zimnem. Pakunek, jak gdyby nigdy nic, mężczyzna położył pod jednym z budynków w sylwestra popołudniu. To jeden z operatorów monitoringu zauważył mężczyznę. Zdziwiło go, że bez celu chodził od jednego budynku do drugiego z pudełkiem po butach w ręku. W końcu zostawił karton pod ścianą.

"Twarz będzie Panu ciężko zachować w tej sytuacji"

Informacja o pozostawionych zwierzętach dotarła do stowarzyszenia, które natychmiast rozpoczęło poszukiwania mężczyzny. Na początku dali mu ultimatum: albo się zgłosi albo upublicznią jego wizerunek.

'Jeśli się Pan zgłosi, ocali Pan przynajmniej swój wizerunek, bo twarz będzie Panu ciężko zachować w tej sytuacji'

- napisali w swoim poście z 31 grudnia 2016 roku.

Nikt jednak nie skontaktował się z Ekostrażą. Jej członkowie opublikowali więc wizerunek mężczyzny. Stowarzyszenie przypomina, że porzucenie zwierzęcia jest formą znęcania się. Wszyscy, którzy są w stanie pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszeni są o kontakt pod nr telefonu  605 78 22 14 lub przez e-mail: info@ekostraz.pl.

 

Więcej o: